کد خبر : 77953

کنایه نیکبخت به سعید صادقی

کنایه نیکبخت به سعید صادقی

پیشکسوت فوتبال در مورد شرایط این روزهای استقلال و تیم ملی صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا نیکبخت واحدی در خصوص شرایط این روزهای استقلال اظهار داشت: شرایط استقلال اصلاً خوب نیست و هوادار هم نگران است و حق دارد. خوشی قهرمانی چند روز بیشتر برای هوادار نبود و بعد از آن اتفاقاتی افتاد که این شیرینی به کامشان تلخ شده است. الان چند هفته است که تیم بلاتکلیف است و نه وضعیت سرمربی مشخص شده است و نه بازیکن جدیدی به خدمت گرفته‌اند و نه حتی با بازیکنان سابق تمدید کرده‌اند. فرصت در حال از دست رفتن است و در این شرایط من به شخصه حق می‌دهم که هوادار نگران و ناراضی باشد. 

وی در مورد وضعیت نیمکت استقلال گفت: من به شخصه برایم فرقی ندارد چه کسی روی نیمکت بنشیند و از مرحوم ناصرخان حجازی گرفته تا چوب خشک هرکسی در هر مقطعی سرمربی استقلال بوده حمایت کردیم و از این به بعد هم همین کار را انجام خواهیم داد. به نظرم باشگاه دیگر دست، دست کردن را تمام کند و هر گزینه‌ای که به توافق رسیده را معرفی کند تا هم هوادار بیچاره از این بلاتکلیفی و اخبار ضد و نقیض راحت شود و هم تیم تکلیف خودش را بداند.

پیشکسوت فوتبال در مورد تفاوت وضعیت استقلال با پرسپولیس توضیح داد: حالا من کاری با تیم پرسپولیس ندارم ولی نگاه کنید یحیی گل‌محمدی بعد از این همه فعالیت روز گذشته اعلام کرده تازه فقط نیمی از خواسته‌هایش در نقل و انتقالات برآورده شده و قطعاً با این شرایط بازهم بازیکن جدید جذب خواهند کرد و استقلال هم همانطور که گفتم هرچه زودتر باید تکلیفش مشخص شود تا از نقل و انتقالات جا نماند.

نیکبخت در مورد اینکه ساپینتوی پرتغالی به عنوان سرمربی استقلال نامش مطرح شده و البته رزومه او که باعث شده عده‌ای با وی مخالفت کنند، گفت: امیدوارم ایشان یا هرکسی که قرار است بیاید زودتر معرفی شود. گفتم که هرکسی بیاید حتی چوب خشک هم روی نیمکت باشد من به شخصه حمایت خواهم کرد. هرکسی هم بیاید بهتر از این وضعیت بلاتکلیفی است.

وی در مورد اینکه پیش از این گزینه‌هایی مثل جواد نکونام و رضا عنایتی برای نیمکت استقلال مطرح شدند ولی قبول نکردند بیایند، توضیح داد:‌به نظرم کار عاقلانه‌ای انجام دادند. استقلال فصل قبل با بهترین نتایج و رکوردها قهرمان شده است و هرکسی بیاید با نتایج فصل قبل مقایسه می‌شود. رضا عنایتی سبک بازی شبیه به اتلتیکو مادرید در تیمش راه انداخته و خیلی به او و شیوه کاری‌اش اعتقاد دارم. جواد نکونام هم از مربیان خوب فوتبال ماست و در این سال‌ها توانایی خودش را نشان داده است. این نفرات سرمایه‌های استقلال هستند و اگر امسال می‌آمدند ممکن بود سرمایه سوزی شود و اتفاقی که برای منصوریان و فکری افتاد برای آنها ممکن بود تکرار شود و برای همین تصمیم عاقلانه‌ای گرفتند که نیامدند.

پیشکسوت فوتبال در ادامه با انتقاد از وضعیت باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: متاسفانه باشگاه استقلال کاری کرده همه پیشکسوتان به جز چند نفری که اطراف خود باشگاه هستند علیهشان موضع داشته باشند. کاری کردند امثال ما دور شویم و به نوعی استقلال از لحاظ پیشکسوتانی که نزدیکش قرار داده بیشتر شبیه به باشگاه پاس سابق است تا استقلال. من اینها را می‌گویم چون دلم می‌سوزد و به خدا دنبال هیچ جایگاه و پست و مقامی نیستم و قید این فوتبال را زده ام و این را می‌گویم سنگ خودم را به سینه نمی‌زنم و واقعیت است.

نیکبخت در مورد اینکه این روزها نام سعید صادقی به عنوان خرید استقلال و پرسپولیس برای هر دو باشگاه مطرح شده عنوان کرد: سعید صادقی بازیکن خوبی است و از لحاظ کیفی خیلی او را تحسین می‌کنم ولی متاسفانه شرایط جوری شده که می‌بینید و زمان ما اصلاً به این شکل نبود که انقدر بازارگرمی کنیم و هر روز با یک باشگاه مذاکره کنیم و دوباره برگردیم به مذاکره با باشگاه قبلی. زمان ما جلسه اول یا نهایتاً جلسه دوم به توافق می‌رسیدیم و قرارداد را امضا می‌کردیم. متاسفانه مدیر برنامه‌ها این موارد را به بازیکنان یاد می‌دهند و در سال‌های اخیر به شدت باب شده است.

وی در مورد وضعیت تیم ملی هم خاطرنشان کرد: به نظرم این نسل طلایی حقش است که به دور حذفی جام جهانی صعود کند و اگر این دوره موفق نشویم در دوره بعدی تعدادی از این بازیکنان نسل طلایی ما یا بازنشسته می‌شوند یا کیفیت امروز را ندارند و تا سال‌ها باید حسرت بخوریم که چرا این نسل درست حمایت نشد و به موفقیت نرسید. الان شما چه بازیکن جوانی را سراغ دارید که فردای روز بشود طارمی یا سردار آزمون؟ به نظرم باید از این تیم حمایت و پشتیبانی شود و با تدارک خوب راهی جام جهانی شود. در مورد اسکوچیچ هم قبلاً گفته‌ام ما در شرایطی که حتی امید نداشتیم از مرحله پیش مقدماتی صعود کنیم سراغ او رفتیم و الان علیه او موضع گیری می‌کنیم. اسکوچیچ اشتباهات زیادی داشته و من حامی او نیستم ولی اگر قرار است او را تخریب کنیم چرا از اول رفتیم سراغش؟ به نظرم باید از این تیم حمایت شود تا نتیجه بگیرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها