کد خبر : 77776

صدور احکامی برای اجرای رتبه بندی معلمان از سوی مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش

صدور احکامی برای اجرای رتبه بندی معلمان از سوی مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش

رتبه بندی معلمان یک گام دیگر به اجرا نزدیک شد.

صادق ستاری فرد، معاون وزیر و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در پیامی در شبکه‌های اجتماعی در خصوص آخرین وضعیت قانون رتبه بندی معلمان نوشت: احکام اعضای هیئت‌های ممیزه برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان از سوی وزیر صادر و تمهیدات اجرای رتبه بندی توسط مرکز نیروی انسانی وزارت فراهم شد.

احکام اعضای هیات های ممیزه برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان

ستاری فرد پیش از این در ۱۸ خرداد ماه در پیام دیگری اعلام کرده بود که آئین نامه رتبه بندی در هیئت وزیران تصویب شده و قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان برای اجرا از تیر ماه منعقد شده است.

با طولانی شدن روند بررسی و تصویب آیین نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان، ابهامات و اخبار متفاوتی از نتایج بررسی این آیین نامه در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که از جمله آنها می‌توان به برگزاری آزمون برای تعیین رتبه معلمان در طرح رتبه‌بندی اشاره کرد.

معیار رتبه بندی معلمان تغییر کرد؟

حسین عرب اسدی، معاون سرمایه انسانی سازمان امور اداری و استخدامی، هم در حاشیه گردهمایی دو روزه معاونان سوادآموزی آموزش و پرورش استان‌های کشور به این ابهامات پاسخ داده و در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر اینکه قرار است طبق موارد مطرح شده در کمیسیون دولت، آزمونی از معلمان برای رتبه‌بندی گرفته شود، معیارهای آن چیست؟ گفت: آیا در کمیسیون دولت مطرح شده؟ الان اجرا می‌شود؟. هر زمان که آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی در دولت مصوب شد و بیرون آمد درباره اجزایش می‌توان صحبت کرد. مادامی که هنوز هیچ بندی از آن تثبیت نشده، نمی‌توان اظهار نظر کرد.

معاون سرمایه انسانی سازمان امور اداری و استخدامی درباره این سوال که گفته شده ارزیابی قرار است توسط ارزیابان سازمان امور اداری و استخدامی انجام شود، آیا درست است؟ عنوان کرد: آیا ما اینقدر ارزیاب داریم؟ فضای مجازی نباید معیار قضاوت من و شما باشد. تکذیب می‌کنم. کیفیت احراز رتبه‌های رتبه‌بندی بسیار مهم است و قانونگذار هم تاکید و تصریح کرده است که کیفیت آن همین آیین نامه می‌شود که باید اجازه دهید نهایی شود. پس از آن مفصل با رسانه‌ها صحبت خواهیم کرد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها