کد خبر : 77396

دومین یارانه 300 و 400 هزار تومانی که اولین مرحله آن در اردیبهشت 1401 پرداخت شد در خرداد ماه قابل برداشت می شود.

زمان برداشت یارانه جدید 300 و 400 هزار تومانی هنوز اعلام نشده است. زمان برداشت یارانه پیش از افزایش مبلغ یارانه نقدی روز ثابتی در هر ماه بود. با این حال زمان برداشت یارانه 400 هزار تومانی از سوی دولت اعلام می شود. زمان برداشت یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی مرحله اول از آخرین ساعات روز 21 اردیبهشت ماه میسر شد.

زمان برداشت یارانه خرداد 1401

باتوجه به افزایش قیمت کالاها یارانه جدید 300 و 400 هزار تومانی اکنون نقش مهمی در معیشت اغلب دهک های اقتصادی جامعه بازی می کند و زمان قابل برداشت شدن این یارانه نیز به تبع سوال طیف بیشتری از مردم است.

یارانه 300 و 400 هزار تومانی مرحله اول در 21 اردیبهشت ماه و به فاصله سه روز پس از نشستن در حساب یارانه سرپرستان خانوار قابل برداشت شد. این احتمال بسیار زیاد است که زمان برداشت یارانه خرداد 1401 هم همان روز 21 خرداد باشد. با این حال یک تفاوت در مورد این ماه وجود دارد که ممکن است قابل برداشت شدن یارانه را چند روزی به تاخیر اندازد.

قابل برداشت شدن یارانه پس از بررسی متقاضیان جدید یارانه

اما نکته مهم این است که قرار است مرحله دوم یارانه 300 و 400 هزار تومانی پس از آن قابل برداشت شود که به درخواست بازبینی یا برقرار شدن یارانه افراد متقاضی رسیدگی شده و مشمول بودن آنها برای دریافت یارانه تایید شود.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده بود که کار بررسی اطلاعات خانوارهایی که در مرحله اول مشمول کمک معیشتی جدید دولت نشده‌اند، ادامه دارد و واریز یارانه‌ها بعد از بررسی اطلاعات این خانوارها انجام می‌شود.

گزارش‌ها می‌گوید حدود ۵ میلیون نفر جدید مشمول کمک معیشتی شده‌اند و اطلاعات این افراد در حال بررسی است. اما این روند احتمالا در هفته سوم و یا نهایتا آخر خرداد تمام می‌شود.

اطلاعیه سازمان هدفمندی در مورد زمان برداشت یارانه خرداد

چند روز پیش سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در خصوص زمان برداشت یارانه خرداد با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد، مرحله دوم یارانه کمک معیشتی تکمیلی پس از درخواست بازبینی سرپرستان به دهک بندی و قطع یارانه خود در اردیبهشت ۱۴۰۱ در دهک ۱۰ به حساب سرپرستان خانوار مشمول واریز شد.

به گزارش تسنیم، مرحله دوم یارانه تکمیلی کمک‌معیشتی سرپرستان متقاضی بازبینی و تجدید نظر به دهک‌بندی و قطع یارانه در اردیبهشت ماه 1401 واریز گردید.

این مرحله از پرداخت در ادامه ارائه درخواست بازبینی سرپرستان خانواری که به دهک‌بندی و قطع یارانه در مرحله 135 از طریق سایت hemayat.mcls.gov.ir وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شده بود، واریز شد.

براین‌اساس، کمک‌معیشتی تکمیلی مرحله 135 به حساب خانواری که تا قبل از اردیبهشت ماه 1401 مشمول دریافت یارانه بوده اما در این مرحله بنا به اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دهک دهم قرار گرفته بودند و یارانه‌شان قطع شده بود و متقاضی تجدیدنظر و بازبینی در دهک‌بندی اعلام‌شده آن وزارت‌خانه هستند، واریز شده است.

این مبلغ واریزی به حساب سرپرستان تا انجام بررسی‌ها و تأیید توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسدود و غیر قابل برداشت خواهد بود.

همچنین به‌حسب اطلاع‌رسانی‌های قبلی صورت‌گرفته، اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه 10 میلیون ریالی کرونا از سرپرستان خانواری که این تسهیلات را دریافت کرده‌اند، کسر گردیده است.

مجدداً یادآوری می‌گردد معترضین به دهک‌بندی اعلام‌شده و یا قطع یارانه اردیبهشت ماه 1401 کماکان لازم است از طریق آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir و یا تلفن گویای 09200006369 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض خود را ثبت و پیگیری نمایند.

یادآور می‌شود، پیش‌تر مرحله اول تکمیلی یارانه کمک‌معیشتی مرحله 135 به حساب سرپرستانی که متقاضی بازبینی و تجدید نظر در قطع یارانه در اردیبهشت ماه 1401 بودند، انجام شده است.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها