کد خبر : 77331

مدیرعامل باشگاه پیکان گفت: بازیکنان جوان خود را به هیچ تیمی نمی‌دهیم.

به گزارش فارس، امیر عطابخش درباره مباحث مطرح شده نسبت به پیشنهاد باشگاه پرسپولیس برای جذب امیر جعفری، عرفان شهریاری و سامان فلاح، سه بازیکن جوان تیم پیکان اظهار داشت: پیکان این بازیکنان جوان را به دندان گرفته و به این جایگاه رسانده است. آنها  اکنون عضو تیم ملی امید کشورمان هستند و امکانپذیر نیست برخی باشگاه‌ها به راحتی بازیکنانی را جذب کنند که برای رساندن‌شان به جایگاه فعلی، خون دل زیادی خورده‌ایم. البته کادر فنی تیم بزرگسال و تیم‌های آکادمی ما هم در مسیر رسیدن این بازیکنان به موقعیت کنونی، زحمات زیادی کشید‌ه‌اند. به همین دلیل باید شرایط فراهم شود تا خودمان بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

وی افزود:‌ بودجه پیکان سال گذشته حتی از فجرسپاسی و پدیده که به لیگ یک سقوط کردند، کمتر بود. همیشه سعی کردیم بازیکن بسازیم و بازیکن جوان به فوتبال ایران معرفی کنیم. اگر نتوانیم با این جوانان نتیجه بگریم، چه کسی پاسخگو است؟ متأسفانه برخی باشگاه‌ها بداخلاقی کرده و 3-4 هفته مانده به اتمام لیگ با بازیکنان ما وارد مذاکره شدند که البته بیانیه داده و درخواست کردیم کاری به بازیکنان پیکان نداشته باشند زیرا به هیچ وجه نفرات جوان خود را از دست نمی‌دهیم. می‌خواهیم شاکله  پیکان را با همین جوانان حفظ کرده و با اضافه کردن 3-4 بازیکن باتجربه وارد لیگ سال آینده شویم. به هیچ‌وجه بازیکنان جوان خود را به هیچ تیمی انتقال نمی‌دهیم.

مدیرعامل باشگاه پیکان در مورد اینکه آیا برای برنامه‌ریزی فصل آینده جلسه‌ای با مجتبی حسینی برگزار کرده است، گفت: حسینی شب گذشته از مسافرت به تهران آمد. در یک تا دو روز آینده با او جلسه می‌گذاریم. البته وارد بخش کاذب نقل و انتقالات نمی‌شویم. باید قبول کنیم تیم‌هایی مثل سپاهان، گل‌گهر، پرسپولیس، استقلال و فولاد خیلی پولدار هستند و بودجه زیادی برای تیم بستن دارند. آنها اکنون باید با هم برای جذب بازیکن رقابت کنند. سپس نوبت به تیم‌هایی مثل ذوب‌آهن، مس کرمان، مس رفسنجان، آلومینیوم، ملوان و ... می‌رسد که بودجه آنها هم از ما بالاتر است. در نهایت اگر بازیکنی در بازار بماند، پیکان در راستای سیاست جوانگرایی‌اش و روندی که برای آماده‌سازی و تقویت تیم با نفرات جوان دارد، برای جذب شان اقدام خواهد کرد. 

عطابخش عنوان کرد: شاید صرف استفاده از نفرات جوان در لیگ برتر پاسخگو نباشد. به همین دلیل باید از نفرات با تجربه هم استفاده کنیم. در بسیاری از مسابقات سال گذشته 3-4 بازیکن تیم امید ما در ترکیب اصلی پیکان قرار داشتند. امسال هم با تلفیقی از جوانان و تعداد کمی بازیکن با تجربه می‌خواهیم تیمی آماده کنیم تا بار دیگر نتایج آبرومندی در لیگ برتر به دست آوریم.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها