کد خبر : 77277

تغییر ساعت کاری ادارات در استان های مختلف کلید خورد.

تغییر ساعت کاری ادارات چندی قبل در دستور کار دولت قرار گرفت. تغییر ساعت کاری ادارات با هدف جا به جایی ساعت کار در زمان بهینه انجام شده است. تغییر ساعت کاری ادارات به دلیل کاهش مصرف برق انجام شده است. با تغییر ساعت کاری ادارات ، ساعت فعالیت ادارات در زمان رسیدن به پیک مصرف به اتمام می رسد. تغییر ساعت کاری ادارات در استان های مختلف متفاوت است.پ

تغییر ساعت کاری ادارات در این استان ها کلید خورد

اسامی استان‌هایی که تا امروز تغییر ساعات اداری آنها به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف برق نهایی شده است، منتشر شد.

به گزارش تسنیم، هیئت دولت مصوب کرد به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف برق ادارات، استانداران اقدام به بررسی و ابلاغ تغییر ساعات ادارات استان خود کنند.

صرفه جویی 1200 مگا وات برق با تغییر ساعت کاری ادارات

طبق اعلام شرکت توانیر، تغییر ساعات ادارات کشور به‌گونه‌ای که صبح زودتر کارمندان مشغول به کار شوند و پیش از ساعت 14 ادارات تعطیل شوند، 1000 تا 1200 مگاوات صرفه‌جویی در مصرف برق کشور به‌همراه خواهد داشت که این میزان صرفه‌جویی در ایام پیک مصرف برق تابستان، می‌تواند کمک مؤثری به پایداری شبکه برق باشد.

صبح امروز، «آرش کردی»، مدیرعامل شرکت توانیر از نهایی شدن تغییر ساعات ادارات در 10 استان کشور خبر داد و اعلام کرد: "طبق مصوبه دولت، اختیار تغییر ساعات اداری به استانداران داده شده است و تاکنون تغییر ساعات اداری در 10 استان کشور که گرمسیر هستند، اجرایی شده است و احتمالاً در روزهای آینده تعداد استان‌های مشمول این طرح به 20 استان می‌رسد."

جدول ساعت کاری ادارات در استان های مختلف

بررسی‌های تسنیم نشان می‌دهد که اسامی استان‌هایی که تغییر ساعات ادارات در آنها نهایی شده بدین شرح است:

جدول تغییرات ساعت کاری ادارات در استان های مختلف

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها