کد خبر : 77272

یکی از مهمترین نکات برای حجاج هنگام مشرف شدن به حج دانستن لیست داروهای ممنوعه در عربستان است.

لیست داروهای ممنوعه در عربستان از آنجا اهمیت بسیار زیادی دارد که دولت سعودی روی ورود برخی اقلام دارویی به عربستان بسیار حساس است. لیست داروهای ممنوعه در عربستان همیشه در موسم برگزاری حج و زمان اعزام حجاج از سوی نهادهای ذی ربط اعلام می شود.

لیست داروهای ممنوعه در عربستان

حجاج هنگام سفر به عربستان نباید در خصوص لیست داروهای ممنوعه در عربستان به حدس و گمان و شنیده های خود اکتفا کنند چرا که احتمال زیادی وجود دارد که برخی داروها در کشور ما داروهایی کاملا رایج و حتی بدون نسخه باشند اما در لیست داروهای ممنوعه در عربستان قرار داشته باشند.

اهمیت لیست داروهای ممنوعه در عربستان

اطلاع از لیست داروهای ممنوعه در عربستان از آن جهت اهمیت دارد که پیدا شدن این داروها در بار همراه حجاج می تواند کل سفر زیارتی آنها را تحت تاثیر قرار داده و حتی غیر از ایجاد دردسر برای خود فرد، در مواردی برای کل کاروان در فرودگاه مشکل ایجاد کند.

جدیدترین لیست داروهای ممنوعه در عربستان

با نزدیک شدن به زمان اعزام حجاج به حج تمتع دستورالعمل‌ها ضروری یکی پس از دیگری منتشر می‌شود. رئیس پلیس پیشگیری فراجا نیز به تازگی لیست داروهای ممنوع برای این سفر را اعلام کرده است.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا طی اعلام دستورالعمل سفر زائران به حج تمتع، فهرست ۱۴ قلم داروی ممنوعه برای ورود به کشور عربستان را اعلام کرد.

بر اساس گزارش ایسنا، مهدی معصوم‌بیگی گفت: حمل ۱۴ قلم دارو به کشور عربستان ممنوع است. آمپول پتیدین ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرم، آمپول مرفین ۱۰ میلی‌گرم و قرص متادون ۵ و ۲۰ میلی‌گرم در این دسته قرار می‌گیرند.

معصوم‌بیگی افزود: همچنین شربت متادون، هیدرومرفین ۲ میلی‌گرم، قرص متیل فنیدات هیدروکلراید، قرص ترامادول ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرم، آمپول ترامادول ۵۰ میلی‌گرم،‌ شربت اکسپکتورانت کدئین، قرص استامینوفن کدئین، آمپول دیازپام ۱۰ میلی‌گرم، قرص دیازپام ۲، ۵ و ۱۰ میلی‌گرم، آمپول و قرص بوپرونورفین نیز جزو اقلام ممنوعه هستند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها