کد خبر : 77238

مدافع خارجی اسبق استقلال گفت: هنوز هم نتایج تیم استقلال را دنبال می‌کنم و خوشحالم که این تیم توانست با نتایج فوق العاده خوب خودش قهرمان ایران شود.

به گزارش خبرورزشی، هرایر مکویان، مدافع ملی پوش ارمنستانی اسبق تیم استقلال درباره دیدار اخیر تیمش در لیگ ملت‌های اروپا مقابل ایرلند و بازی‌های پیش رو مقابل اسکاتلند و اوکراین و همچنین قهرمانی استقلال اظهاراتی را مطرح کرد:

از اوضاع و احوال تیم استقلال خبر داری؟

بله! خیلی خوشحال شدم وقتی شنیدم استقلال توانست با نتیجه فوق العاده چشمگیری در لیگ فوتبال ایران قهرمان شود. من از فصل چهاردهم تا شانزدهم سه سال در تیم استقلال بودم اما متاسفانه نتوانستیم قهرمان لیگ برتر شویم. با این همه از وقتی که از استقلال جدا شدم همواره نتایج این تیم را دنبال می‌کردم.

می‌دانی که استقلال با چه شرایطی قهرمان شد؟

بله! با وجود دوستان خوبی که در ایران دارم تقریباً همه نتایج استقلال را می‌دانستم. این تیم بدون باخت و با بیشترین امتیاز در تاریخ لیگ برتر ایران قهرمان شد که اینها همه رکوردهای فوق‌العاده‌ای است. ای کاش من هم عضو این تیم بودم تا این افتخار نصیب من هم می‌شد. فکر می‌کنم جای من در این جشن قهرمانی خالی بود. ولی با این وجود به همه هواداران استقلال تبریک می‌گویم. به خصوص دوستان مسیحی استقلالی خودم در ایران که در آن مدت خیلی به من لطف می‌کردند. من سه سال همراه با خانواده ام در ایران زندگی می‌کردم و هرگز آن سال‌ها را فراموش نمی‌کنم.

خبر داری که فرهاد مجیدی سرمربی این تیم در پایان فصل از استقلال جدا شد؟

بله شنیدم و امیدوارم یک مربی خوب برای استقلال به این تیم بیاید. چون استقلال فصل بعد کار سخت تری دارد. معمولاً تیم‌هایی که قهرمان می‌شوند فصل بعد شرایط سخت تری دارند. چون هم باید از عنوان قبلی خود دفاع کنند و هم تیم‌های مقابل با این نگاه به میدان می‌آید که می‌خواهند با تیم قهرمان بازی کنند.

تو عضو تیم ملی ارمنستان هستی. دیروز با تیم ایرلند بازی داشتید؟

بله! از دیروز مسابقات لیگ ملت‌های اروپا استارت خورد و ما در گروه E با تیم‌های اسکاتلند، ایرلند و اوکراین همگروه هستیم. خوشبختانه در بازی اول من هم در ترکیب تیم بودم و توانستیم با نتیجه یک بر صفر تیم خوب ایرلند را شکست بدهیم. البته ما در این بازی میزبان بودیم و باید این سه امتیاز را می‌گرفتیم.

جای من در قهرمانی استقلال خالی بود/ چهارشنبه با اسکاتلند بازی داریم؛ هفته بعد با اوکراین/ بازی برای قهرمان لیگ ایران باعث افتخار است هرایر مکویان در حال دفع توپ مقابل مدافع جلو کشیده ایرلند پاتریک دافی

مربی تان اسپانیایی است؟

بله! خواکین کاپاروس سرمربی تیم ماست که خوشبختانه به من هم اعتماد دارد و در این بازی هم ۹۰ دقیقه در ترکیب اصلی تیم حضور داشتم. ما چهارشنبه بازی سختی مقابل اسکاتلند داریم و یکشنبه هفته بعد هم باید با اوکراین در هلند مسابقه بدهیم چون آنها نمی‌توانند در کشور خودشان میزبانی کنند.

چقدر به صعود از گروه تان امیدوارید؟

خیلی زیاد! خوشبختانه بچه‌های تیم ما خیلی خوب هستند و شرایط خیلی عالی را تجربه می‌کنیم. امیدوارم که این اتفاق بیفتد.

تا به حال شده به حضور دوباره در لیگ ایران فکر کنی؟

چرا که نه! اگر شرایط فراهم شود حتما می‌آیم. لیگ ایران یکی از لیگ‌های سطح بالای منطقه است. ضمن اینکه من خاطرات خوبی از حضور در لیگ ایران دارم و امیدوارم روزی دوباره بتوانم در این کشور فوتبال بازی کنم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها