کد خبر : 76879

دلم برای استقلالی‌ها سوخت که ضدحال خوردند

دلم برای استقلالی‌ها سوخت که ضدحال خوردند

پیشکسوت پرسپولیس گفت: متاسفانه کمیته انضباطی بارها ثابت کرده هر رایی به ضرر پرسپولیس بوده شبانه اعلام شده اما رای بازی تراکتور هنوز در انتظار مصلحت اندیشی آقایان است.

به گزارش خبرورزشی، مرتضی فنونی زاده بازیکن اسبق تیم پرسپولیس در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره رای صادر نشده بازی پرسپولیس مقابل تراکتور و لغو دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان اظهاراتی را مطرح کرد.

لغو بازی ایران مقابل کانادا را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به نظر من از همان اول هم انتخاب این تیم اشتباه بود. اگر ما فکر می‌کردیم که بازی کانادا شبیه آمریکاست کلاً راه را اشتباه رفته بودیم. همان بهتر که این بازی لغو شد. فقط حیف که یک روز فیفادی را از دست دادیم. از طرفی یک حرکت زشت هم داشت شکل می‌گرفت و آن اعزام ۸۰ نفر برای برگزاری این دیدار بود.

چطور؟

کجای دنیا برای یک بازی دوستانه ۸۵ نفر پشت سر تیم ملی ریسه می‌شوند و دنبال آن راه می‌افتند؟ یک تیم با تمام همراهانش نهایتاً ۳۰ الی ۳۵ نفر می‌شود. الان ۵۰ نفر اضافه کجا می‌رفتند؟ خوب شد که این بازی لغو شد. از قدیم گفته اند در دیزی باز است، حیای گربه کجا رفته! بعد هم اینکه تیم کانادا به اندازه یک تیم درجه دو اروپایی هم بازی نمی‌کند و اگر وقت مان را برای بازی با این تیم می‌گذاشتیم اصلا به درد مان نمی‌خورد.

به نظر شما چه تیمی‌یا چه تیم‌هایی مناسب بازی با ایران هستند؟

من تعجب می‌کنم چرا توجهی به تیم ترکیه که بغل گوشمان است نمی‌کنیم! البته اگر ترکیه تیم اصلیش باشد یکی از تیم‌های خوب، قلدر و فیزیکی این منطقه است که ما می‌توانیم هر چند وقت یکبار با آنها بازی کنیم. چطور با سوریه و لبنان پشت سر هم فوتبال بازی می‌کنیم، به همین شکل هم می‌توانیم با ترکیه بازی کنیم. تازه ترکیه همسایه هم مرز ماست.

دلم برای استقلالی ها سوخت که ضدحال خوردند/ رأی بازی پرسپولیس معطل امتیازات دو هفته آخر است

این شرایط چه تاثیری در آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی خواهد داشت؟

قطعاً به تیم ما لطمه می‌زند. این بچه‌ها نیاز دارند بازی کنند. هرچه بیشتر کنار هم بازی کنند در جام جهانی بهتر می‌توانند حاضر شوند. با این وضعیت صعود به دور دوم که هیچ، احتمال دارد یکی از ضعیف ترین نتایج جام جهانی برای ایران رقم بخورد.

فکر می‌کنید فدراسیون بتواند در این فاصله بازی تدارکاتی خوبی برای تیم ملی فراهم کند؟

فدراسیون ما که پول ندارد. اگر هم پول گیرش بیاید آنها را در بالش قایم می‌کند تا بدهی اش به ویلموتس جور شود. متاسفانه فدراسیون ما از هر نظر ضعیف شده و دیگر به هیچ وجه نمیت وان حسابی روی فدراسیون باز کرد. سازمان لیگ را که خودتان می‌بینید.

چطور؟

چرا بازی‌ها را به این شکل لغو کردند در حالی که می‌شد دیروز (پنجشنبه) یا امروز که هوای تهران خوب بود بازی پرسپولیس برگزار شود. وقتی بازیکن پول حرفه ای می‌گیرد باید بتواند سه روز در میان هم فوتبال بازی کند. چرا دیروز بازی پرسپولیس را برگزار نکردند؟ بیشتر دلم برای استقلالی‌ها سوخت.

چرا؟

این بندگان خدا بعد از ده سال تیم شان قهرمان شده بود و دوست داشتند یکشنبه به ورزشگاه بروند و تیمشان را تشویق کنند. کلی ذوق داشتند ولی با لغو بازی‌های یکشنبه بدترین ضد حال به استقلالی‌ها خورد.

دلم برای استقلالی ها سوخت که ضدحال خوردند/ رأی بازی پرسپولیس معطل امتیازات دو هفته آخر است

به نظر شما رای کمیته انضباطی برای مسابقه پرسپولیس و تراکتور باید چه باشد؟

اولاً رای کمیته انضباطی درباره بازی که این همه اتفاقات واضح در آن رخ داده باید خیلی زودتر از اینها اعلام می‌شد. همه دیدند چه اتفاقی افتاد. داشتند بازیکن و سرمربی پرسپولیس را می‌زدند البته عالیشاه هم یکی دوتا سنگ برداشت و پرت کرد که این می‌تواند برایش جریمه شخصی داشته باشد، ولی تیمی‌که ۷۰ دقیقه سنگباران شد پرسپولیس بود.

پس چرا رای صادره نمی‌شود؟

کاملاً مشخص است که آقایان کمیته انضباطی آنجا نشسته اند تا ببینند وضعیت پرسپولیس در دو بازی آخر چه می‌شود. آخر این مصلحت اندیشی‌ها در فوتبال تا کی باید ادامه داشته باشد؟ مگر چه اتفاقی افتاده؟ رأیش را بدهید برود پی کارش. معما که نمی‌خواهید حل کنید. همه جا دوربین بوده. دوربین تلویزیون هم که تمام صحنه‌ها را ضبط کرده. اگر مسئله فیثاغورس هم بود تا حالا حل شده بود. نکته ماجرا آنجاست که وقتی رأی به ضرر پرسپولیس باشد شبانه آن را اعلام می‌کنند ولی حالا که همه منتظر رای بازی سه بر صفر به نفع پرسپولیس هستند دو هفته است ماجرا را طول می‌دهند تا روز آخر برسد. امیدوارم پرسپولیس ۲ بازی آخرش را نام ببرد تا نایب قهرمانی را بگیرد. عنوان نایب قهرمانی بالاخره یک واژه قهرمانی در داخل خودش دارد و چسبیده به قهرمان، ولی به نظر می‌رسد می‌خواهند همین نایب قهرمانی را هم از پرسپولیس بگیرند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها