کد خبر : 76775

از آنجایی که پرسپولیس قهرمانی را از دست داد و این مسأله برای خیلی از هوادارانش باور کردنی نبوده حالا یحیی و باشگاه دنبال این هستند که حضوری فعال در عرصه نقل و انتقالات داشته باشند. از دو روز قبل شایعه شده میلاد زکی‌پور مدافع چپ گل‌گهر یکی از اهداف نقل و انتقالاتی سرخ‌هاست و حتی با پرسپولیس به توافقاتی دست یافته است. البته شایعات پیشروی سریعی داشته و انتقال او به پرسپولیس را قطعی هم دانسته‌اند!

به گزارش ایران ورزشی، اما این خبر از آن جهت مهم و جذاب به نظر می‌رسد که زکی‌پور قبل از گل‌گهر بازیکن استقلال به حساب می‌آمد و با توجه به سابقه استقلالی‌اش حضور در پرسپولیس می‌تواند جالب باشد. طی دو فصل گذشته انتقال محمد نادری و آرمان مضانی از پرسپولیس به استقلال سر و صدای زیادی در فضای هواداری ایجاد کرد و حالا بعید نیست این ماجرا در مورد زکی‌پور در حالت عکس اتفاق بیفتد. البته رمضانی و نادری به صورت مستقیم از پرسپولیس به استقلال رفتند و در بین این دو نفر رمضانی بازیکنی نبود که هیچ پرسپولیسی از این بابت چندان ناراحت و شاکی شود اما وضعیت محمد نادری فرق می‌کرد و استقلالی شدن این بازیکن از کادر فنی گرفته تا هواداران را شاکی و عصبانی کرد.

البته زکی‌پور هم مستقیماً از استقلال به پرسپولیس نمی‌آید و از آنجایی که بازیکن گل‌گهر محسوب می‌شود کار راحت‌تری برای پاسخگویی به هواداران افراطی استقلال خواهد داشت اما برای پرسپولیسی‌ها این انتقال می‌تواند تلافی انتقال محمد نادری به استقلال باشد.

میلاد زکی‌پور مدافع چپ 27 ساله و اهل شهرستان نوشهر مازندران است که سه فصل در استقلال حضور داشت و در این تیم چندان ندرخشید اما طی دو فصل اخیر در گل‌گهر و بخصوص فصل جاری در این تیم درخشیده و یکی از بهترین‌های لیگ برتر بوده است. زکی‌پور در بازی برگشت این فصل گل‌گهر – پرسپولیس در سیرجان نمایش بسیار خوبی ارائه کرد و از همان روز چشم یحیی را گرفت تا دنبال انتقالش به پرسپولیس باشد.

اما سابقه پرورش زکی‌پور و رسیدنش به سطح اول فوتبال کشور به یک مربی پرسپولیسی برمی‌گردد. منوچهر عبدالله‌نژاد مربی سابق امیدهای پرسپولیس که در مقطعی در تیم امید نفت چندین بازیکن شاخص را به تیم اصلی نفت تهران معرفی کرد همان مربی‌ای بود که چهره‌هایی مثل میلاد زکی‌پور و سجاد آقایی دیگر بازیکن فعلی استقلال را به علیرضا منصوریان در تیم بزرگسالان نفت داد.

عبدالله‌نژاد با تمجید از کیفیت زکی‌پور می‌گوید: «میلاد فوتبالیست خوبی است و همین که بعد از قهرمانی در تیم امید مقاومت به تیم امید نفت آمد یعنی دنبال این بود که در رده بزرگسالان خودش را نشان دهد. برای من سؤال است که این بازیکن چطور از استقلال جدا شد، آن هم در شرایطی که استقلال مدافع چپ نداشت. بازیکنی که از رده سنی امید به تیم اصلی لیگ برتری می‌رسد حتماً کیفیت بالایی دارد اما بازیکنانی مثل زکی‌پور حتماً باید به تیم‌های شهرستانی بروند و آنجا دیده شوند تا دوباره مربیان استقلال و پرسپولیس دنبال‌شان بیفتند. متأسفانه مربیان بزرگ و میلیاردی ما بعضاً جلوی چشم‌شان را نمی‌بینند. این مسأله‌ای است که در مورد بسیاری از بازیکنان جوان رخ می‌دهد. مثلاً روزبه چشمی که در تیم‌های پایه پرسپولیس حضور داشت اما او را در تیم بزرگسالان نخواستند و با نیم ساعت تمرین در درفشی‌فر ردش کردند. حالا فکر می‌کنید در این سال‌ها پرسپولیس دنبال چشمی نبود؟ حتماً بوده اما دیگر روی‌شان نمی‌شد به او پیشنهاد بدهند که برگردد.»

با توجه به شرایط وخیم پست دفاع چپ در پرسپولیس به نظر می‌رسد انتقال زکی‌پور به جمع سرخ‌ها جزو اولویت‌های یحیی گل‌محمدی باشد. در فصل جاری سعید آقایی نمایش‌های بسیار ضعیفی در این پست ارائه کرد و وحید امیری هم که می‌توانست در این پست بازی کند یا در خط میانی به کار گرفته شد یا مصدوم بود. علی شجاعی هم چند باری در این پست بازی کرد اما موفق نبود و حالا پرسپولیس دنبال یک مدافع سابق استقلالی است تا جناح چپش که سال‌ها با مدافعان بی‌نظیری همچون مجتبی محرمی، مهرداد میناوند، رضا شاهرودی، جواد منافی و در این سال‌های اخیر مهرداد پولادی می‌درخشید، را بیمه کند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها