کد خبر : 76761

مانع تراشی سازمان بودجه برای اجرای رتبه بندی معلمان

مانع تراشی سازمان بودجه برای اجرای رتبه بندی معلمان

نماینده مردم علی آباد در مجلس از رویه سازمان برنامه و بودجه برای تدوین آئین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان انتقاد کرد.

رتبه بندی معلمان یکی از طرح هایی است که معلمان سال در انتظار اجرای آن بودند. رتبه بندی معلمان سرانجام در سال 1400 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و به صورت قانون درآمد. رتبه بندی معلمان ضمن ارج نهادن به جایگاه و تلاش معلمان موجب افزایش حقوق آنها نیز می شود. آیین نامه رتبه بندی معلمان نیز تدوین شده و باید در هیات دولت تصویب شود. رتبه بندی معلمان از ابتدای مهر ماه 1400 در نظر گرفته شده و از این تاریخ برای معلمان محاسبه خواهد شد.

علت تاخیر در تصویب آیین نامه رتبه بندی معلمان

به گزارش خانه ملت، رحمت اله نوروزی نماینده مردم علی آباد در مجلس از رویه سازمان برنامه و بودجه برای تدوین آئین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان انتقاد کرد.

وی ادامه داد: در قانون رتبه بندی فرهنگیان یک ماه به دولت وقت داده شده است تا آئین نامه آن را تدوین کند. فرهنگیان چشم انتظار هستند با این حال آقای علی احمدی در سازمان برنامه و بودجه می خواهد پاداش بازنشستگان و کسورات قانونی را از لایحه اعتبار کم کنند. مجموعه صحن و اعضای تلفیق کمک کردند تا رتبه بندی از شهریور ۱۴۰۰ اجرایی شود، چرا الان مانع تراشی می شود. این آبروی مجلس است و باید برای حفظ آن تلاش کرد.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس که اداره این جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این نماینده، گفت: اخطار شما وارد نیست، تمام منابع دولت در اختیار دستگاه های اجرایی قطعا گردش خزانه دارد و براساس آن هزینه می شود، همچنین در خصوص قانون رتبه بندی فرهنگیان انتظار می رود توجه لازم صورت گیرد.

انتقاد از عدم اجرای طرح رتبه بندی معلمان

از سوی دیگر ایسنا گزارش داد، مهدی اسماعیلی نماینده میانه در جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهوری با انتقاد از عدم اجرای طرح رتبه بندی معلمان گفت: علی رغم مصوبه قانونی مجلس شورای اسلامی و نظر مساعد رئیس جمهوری اراده ای که تا دیروز تولیت و داعیه توجه به معلمان را داشته متاسفانه امروز با ایرادات بنی اسرائیلی مانع اجرای به موقع رتبه بندی معلمان که بیش از ۱۲ سال در انتظار اجرای آن هستند شده است.

وی گفت: مصرانه از رئیس جمهوری می‌خواهم که راساً به موضوع ورود کرده و دستور سریع و عاجل نسبت به عملیاتی کردن رتبه بندی معلمان را صادر کند و نگذارد تا بیش از این کاسه صبر معلمان عزیز و فداکار لبریز شده و بدین گونه تحقیر شوند.

لزوم تدوین دقیق آیین نامه رتبه بندی معلمان

همچنین به گزارش ایسنا، جبار کوچکی نژاد در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس در تذکری گفت: مجلس رتبه بندی معلمان را تصویب کرد که یک اقدام بسیار بزرگ مجلس است منتها براساس قانون دولت ۳ ماه برای تدوین آیین نامه فرصت دارد که شنیده شده دولت به دنبال اعمال تغییراتی در آئین نامه است که اصل قانون را زیر سوال می برد. کمیسیون آموزش مجلس نسبت به این موضوع دقت کرده و آن را بررسی کند.

وی در تذکر دیگری با اشاره به برگزاری آزمون سراسری گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص اقدامی انجام داده که خلاف قانون است آن هم در شرایطی که مجلس قانون شفافی را درباره کنکور تصویب کرده است. طرح دو فوریتی نمایندگان در این باره در مجلس تصویب شود تا نگرانی خانواده ها برطرف شود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها