کد خبر : 76634

اتفاقات تلخ تبریز با همه دردسرهایش، توانسته یحیی گل‌محمدی را در این روزهای سخت نجات دهد.

به گزارش فوتبال 360، بازی کم هیجان تراکتور و پرسپولیس، پایانی جنجالی داشت. وضعیت پرالتهاب ورزشگاه پیش از شروع مسابقه، تا اواسط نیمه دوم ادامه پیدا کرد و در نهایت، داور مجبور شد مسابقه را قطع کند. حالا پرونده این بازی، به کمیته انضباطی می‌رود و این کمیته باید درباره سرنوشت آن تصمیم بگیرد. یحیی گل‌محمدی، یکی از افرادی بود که بیشتر از همه در تبریز به دردسر افتاد. او با مشکلات زیاد وارد جایگاه ویژه شد، بین دو نیمه نتوانست به رختکن برود و پس از توقف مسابقه هم، با اسکورت ماموران امنیتی و کلاه ایمنی توانست محل را ترک کند. در نهایت هم، یکی از اشیا به او برخورد کرد و آسیب دید. با همه این مشکلات اما، شاید همین بازی و دردسرهایش، بتواند وضعیت او و تیمش را تغییر دهد.

حفظ رده دوم

بیشترین احتمال درباره بازی تراکتور و پرسپولیس، اعلام نتیجه بازی به سود تیم مهمان یعنی پرسپولیس است. کمیته انضباطی البته، باید قبل از صدور رای تمام جوانب را بررسی کند. در صورتی که رای کمیته انضباطی به نفع پرسپولیس باشد، آن‌ها رده دوم را حفظ خواهند کرد. پرسپولیس پیش از این هفته، ۲ امتیاز از سپاهان بیشتر داشت اما هم در بازی رودررو و هم در تفاضل گل، شرایط تیم نویدکیا بهتر بود. سپاهانی‌ها این هفته در بازی با پدیده انتهای جدولی، برد راحت و پرگلی داشتند و در صورت توقف پرسپولیس، می‌توانستند رده دوم را از این تیم بگیرند. بازی تراکتور و پرسپولیس هم تا زمان توقف، کم موقعیت و کم اتفاق جلو می‌رفت. از دست دادن رده دوم، هزینه سنگینی برای گل‌محمدی داشت برای اولین بار از لیگ چهاردهم، آن‌ها را از دو رده بالای جدول جدا می‌کرد. خطری که شاید، توقف بازی آن را برطرف کند. حتی اگر کمیته انضباطی رای دیگری بدهد، پرسپولیسی‌ها بابت از دست دادن رده دوم به جای کادرفنی تیم‌شان به این کمیته معترض خواهند بود.

 

 

ناسزا شنید و مجروح شد/ همه اتفاقات ورزشگاه تبریز به نفع یحیی گل محمدی

اتحاد و انگیزه

یکی از نقاط ضعف پرسپولیس در بازی‌های اخیرش، انگیزه پایین آن‌ها بود. پرسپولیسی‌ها بخاطر همین بی‌انگیزگی در اصفهان مقابل ذوب آهن متوقف شدند و پس از پیروزی استقلال مقابل فولاد و نزدیک‌تر شدن این تیم به قهرمانی، به سپاهان باختند. قهرمان نشدن پس از ۵ فصل، انگیزه را از پرسپولیس گرفته بود. بازیکنان این تیم در بازی با تراکتور هم وضعیت مشابهی داشتند. کم انگیزه بازی کردند و نتوانستند در حد انتظار ظاهر شوند. اتفاقات تبریز اما، می‌تواند دوباره بازیکنان این تیم را متحد کند. اتفاقی که در مصاحبه‌های اخیر بازیکنان این تیم هم دیده می‌شود. دو بازی آخر پرسپولیس با پدیده و فجرسپاسی انتهای جدولی است و همین انگیزه، می‌تواند برگ برنده آن‌ها مقابل تیم‌هایی باشد که برای بقا می‌جنگند.

مظلومیت یحیی

یحیی گل‌محمدی این فصل، نتوانست مثل دو فصل پیش قهرمان و مربی محبوب پرسپولیسی‌ها باشد. خریدهای ضعیف، بی‌ثباتی در سیستم تیم و مصاحبه‌هایی که آرامش تیم را تحت تاثیر قرار داد، بزرگترین انتقادات به گل‌محمدی بودند. پرسپولیس هفته پیش، با شکست مقابل سپاهان قهرمانی را به استقلال هدیه داد و فشار روی یحیی، به اوج رسید. تصاویری که از او در تبریز منتشر شد اما، وجهه او را به سرعت تغییر داد. مربی که در جایگاه ویژه برای تیمش تلاش می‌کرد، بارها از تماشاگران حریف ناسزا شنید، مجروح شد و فیلم این صحنه‌ها، به سرعت در شبکه‌های اجتماعی چرخید. سرمربی پرسپولیس بدون اینکه بخواهد، به لطف تراکتوری‌ها حالا از مقصر به مظلوم تبدیل شده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها