کد خبر : 76168

استقلال و یک رکورد جهانی

استقلال و یک رکورد جهانی

شاگردان فرهاد مجیدی که اکنون مقتدرانه در صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر هستند، در آستانه خلق یک رکورد جاودانه در فوتبال جهان قرار گرفتند. رکوردی که شاید آنان را به شکست‌ناپذیرترین تیم فوتبال جهان تبدیل کند.

به گزارش ایرنا، سایت معتبر ترانسفرمارکت در روز ۱۹ فوریه ۲۰۲۲ (۳۰ بهمن ۱۴۰۰) پنج تیم شکست ناپذیر فوتبال جهان را معرفی کرد که نام استقلال تهران در بین این پنج تیم دیده می‌شد. بنا به اعلام این سایت معتبر ورزشی تیم‌های پورتو در لیگ پرتغال، پارتیزان صربستان، السد قطر و المپیاکوس یونان دیگر تیم‌های شکست ناپذیر فوتبال جهان در آن مقطع زمانی بودند. تیم‌هایی که هر کدام سرنوشت متفاوتی در لیگ برتر فوتبال کشورهای خود پیدا کردند و اکنون تنها یکی از این پنج تیم‌ها در مسیر حفظ رکورد خود گام بر می‌دارد.

در بین این تیم‌ها، السد با کسب ۶۲ امتیاز از ۲۲ بازی و بدون شکست به‌عنوان قهرمانی لیگ ستارگان قطر رسید اما تیم پورتو پرتغال با حضور مهدی طارمی ستاره ایرانی نتوانست روند شکست‌ناپذیری خود را حذف کند و در هفته سی‌ویکم لیگ پرتغال برابر تیم فوتبال براگا، تن به شکست داد. پورتو در نهایت با کسب ۲۸ برد، چهار مساوی و یک باخت به عنوان قهرمانی زودهنگام لیگ پرتغال دست یافت.

نگاهی به جدول لیگ فوتبال صربستان نشان از آن دارد که تیم پارتیزان این کشور در ادامه رقابت‌های لیگ فوتبال متحمل نخستین شکست خود شده و از ۳۰ مسابقه ۲۵ برد، چهار تساوی و یک باخت را در کارنامه دارد. این تیم با ۷۹ امتیاز در رده دوم جدول لیگ برتر فوتبال صربستان قرار گرفته است. تیم ستاره‌سرخ بلگراد با ۸۱ امتیاز صدرنشین است.

دیگر تیم شکست‌ناپذیر فوتبال جهان المپیاکوس قدرت سنتی فوتبال یونان بود. این تیم که اکنون با ۶۵ امتیاز از ۲۶ بازی در صدر جدول لیگ یونان قرار گرفته است در آخرین دیدار خود برابر تیم فوتبال «آریس سالونیک» تن به شکست ۲ بر یک داد تا نتواند رکورد شکست ناپذیری خود را در فوتبال جهان حفظ کند. این تیم از ۲۶ بازی خود در لیگ یونان ۲۰ برد پنج مساوی و یک باخت کسب کرده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها