کد خبر : 76126

تعریف و تمجید عجیب پیشکسوت جنجالی پرسپولیس از استقلال

تعریف و تمجید عجیب پیشکسوت جنجالی پرسپولیس از استقلال

وحید قلیچ سنگربان سابق پرسپولیس می‌گوید: تشویق هواداران استقلالی را دیدم و حالا مطمئن باشید استقلال هم در بازی‌های بعدی با این تماشاگران مفت امتیاز از دست نمی‌دهد.

به گزارش خبرورزشی، پرسپولیس در اصفهان و در دیداری سنگین و نفسگیر مقابل ذوب آهن امتیاز از دست داد تا فاصله‌اش با استقلال دوباره به عدد ۶ برسد.

نمایش شاگردان یحیی گل محمدی در اصفهان باعث ناامیدی وحید قلیچ شده است. دروازه بان اسبق پرسپولیس هرچه قدر از بازی پرسپولیس ناامید است به همان نسبت از دیدن نمایش شاگردان فرهاد مجیدی به وجد آمده و...

 آقای قلیچ، بازی پرسپولیس برابر ذوب آهن را دیدید؟

بازی استقلال را دیدم که فرهاد مجیدی و شاگردانش عالی بودند!

 پس بازی استقلال را هم تماشا می‌کنید؟

 بله، به هر حال ما پرسپولیسی‌ها در این فصل کارمان به جایی رسیده که برخلاف سال‌های اخیر باید بازی‌های رقیب را نگاه کنیم و ببینیم امتیاز از دست می‌دهند یا نه اما خداوکیلی استقلال فوتبالی بازی کرد که اصلا متوجه نشدیم کی تمام شد؟ تا لحظه آخر بازیکنان استقلال برای پیروزی جنگیدند و تعویض‌های فرهاد مجیدی هم یکی از دیگری بهتر بود. فقط کاش ضربه آکروباتیک امیر حسین حسین زاده گل می‌شد!

 چه طور؟

 این جوان پدیده واقعی است و از دیدن بازی این پسر استقلالی کیف می‌کنم. به عنوان تعویضی آمد و نتیجه بازی را تغییر داد مثل آرمان رمضانی! آن وقت تعویض‌های ما...واقعا متوجه نشدم چرا رامین رضاییان را تعویض کردیم؟

 رفتار رامین رضاییان هم پسندیده نبود. قبول ندارید؟

 من رامین رضاییان را خیلی خوب می‌شناسم. زمانی که در راه آهن مربی گلرها بودم، رامین در آن تیم بازی می‌کرد. او بسیار پسر با تعصبی است و این رفتار او هم به خاطر تعصب بیش از اندازه به تیمش است. رامین رضاییان باید تا سوت پایان بازی در زمین باشد چون بازیکن خطرناکی است.

 اما سید جلال حسینی رفتار دیگری بروز داد. او هیچ اعتراضی نکر درحالی که کریم باقری مجبور شد واکنش نشان دهد و...

 کریم باقری مگر کار دیگری هم بلد است؟ سالی دو تا داد می‌زند یا دو بازیکن را هُل می‌دهد و ۳ یا ۴ میلیارد تومان می‌گیرد!

 ولی کریم باقری...

 نه! من حرف الکی نمی‌زنم. نقش کریم باقری در تیم پرسپولیس چیست؟ باید واقعیت‌ها را گفت تا مردم بدانند چرا پرسپولیس به این حال و روز افتاد. سئوال من از آقای گل محمدی این است که تیم دسته گلی که برانکو تحویل شما داد این بود؟ در نیمه اول بازی باید ۳ گل از ذوب آهن می‌خوردیم. تیم روح نداشت و شروع بدی داشتیم. تیمی‌که می‌خواهد برای پیروزی وارد زمین شود باید روح داشته باشد. تعویض سید جلال حسینی هم اشتباه بود. اگر آن ضربه سید جلال گل می‌شد باز هم یحیی او را تعویض می‌کرد؟ سید جلال نه خسته بود و نه مشکلی داشت. اتفاقا خیلی هم با انگیزه داشت بازی می‌کرد اما تعویض شد.

با این تفاسیر فکر می‌کنید پرسپولیس چند درصد شانس قهرمانی داشته باشد؟

استقلال به احتمال ۹۰ درصد قهرمان خواهد شد.

یعنی پرسپولیس فقط ۱۰ درصد شانس قهرمانی دارد؟

بله، متأسفانه همین طور است. ۴ بازی باقی مانده و ما ۶ امتیاز فاصله داریم. من تشویق هواداران استقلالی را دیدم و حالا مطمئن باشید استقلال هم در بازی‌های بعدی با این تماشاگران مفت امتیاز از دست نمی‌دهد. هرچند با فولاد خوزستان یا آلومینیوم اراک و مس رفسنجان بازی داشته باشد.

 شما معتقدید استقلال می‌تواند این سه حریف قدر را شکست دهد؟

 اگر استقلال فوتبالی که نیمه دوم بازی با پدیده شمهد بازی کرد اگر در ۴ بازی بعدی انجام دهد شاید بتواند! البته مسئله این است که اگر هم استقلال نبرد باز ما یک خط درمیان سکته داریم! هفته قبل خوشحال بودیم که پیکان را ۱۰ نفره شکست دادیم و این هفته ... پرسپولیس در سال‌های اخیر شیر خانگی نبوده و بیرون از خانه هم شیر بوده است. من بازی با ذوب آهن را نمی‌توانم بپسندم. نباید خودمان را گول بزنیم و این تساوی را گردن داور یا مسائل دیگر بیندازیم. ما خوب نبودیم اما تیم مهدی تار تار با انگیزه زیادی بازی کرد.

 شاید بخشی از این انگیزه به فضایی برگردد که در هفته اخیر برای مهدی تارتار به وجود آمده بود؟

 شاید اما باز پرسپولیس این شانس را داشت که برنده شود. پرسپولیس اگر نصف انگیزه بازی با پیکان را در اصفهان داشت شک نکنید با اختلاف ۲ گل برنده می‌شد اما ...

 راستی شرزود تمیروف هم گل زد؟

اسپند دود کنیم که چشم نخورد؟ این همه پول می‌گیرد و تازه بعد از چند هفته به در و دیوار زدن و شوت کردن توپ به بیرون استادیوم بالاخره یک گل زد!

 نکته پایانی؟

من برای وحید امیری هم خیلی ناراحت شدم. امیدوارم ستاره بی ادعای پرسپولیس بتواند برگردد اما با چیزی که من دیدم او به این زودی نمی‌تواند بازی کند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها