کد خبر : 75727

ماجرای هبه هایی که استقلال را گرفتار کرد

ماجرای هبه هایی که استقلال را گرفتار کرد

در سال های گذشته برخی افراد به عنوان اسپانسر، عضو هیات مدیره و .. پول هایی را به باشگاه استقلال تزریق کردند که الان به دنبال دریافت این مبالغ با سودهای کلان هستند.

به گزارش فارس، در سال های گذشته برخی افراد به عنوان اسپانسر، عضو هیات مدیره، حمایت کننده مالی در قالب هبه و کمک پول هایی به باشگاه استقلال تزریق کردند که برخی از این افراد به دنبال دریافت مبالغ خود هستند.

با این وجود پس از فروش ۱۰ درصد از سهام باشگاه و واریزی بالای 300 میلیارد تومانی به حساب استقلال، به اصطلاح بوی پول به مشام این افراد خورده است. در شرایطی که این افراد پول را به عنوان هبه و کمک به استقلال پرداخت کرده و حتی از این طریق برای خود اسم و رسمی مطرح کرده و به سودهای جانبی رسیده اند، اکنون با پیگیری و مراجعه به دفتر باشگاه استقلال، مدیران فعلی را تحت فشار گذاشته اند که پول هایشان با پرداخت سود به آن ها بازگردانده شود.

دو نفر اصلی این ماجرا علی نامداری و اسماعیل خلیل زاده اعضای سابق هیات مدیره استقلال هستند. افرادی که در زمان حضورشان در باشگاه استقلال با پیشنهادهای خود به بازیکنان، قیمت برخی از آنها را با افزایش چشم گیری روبرو کردند. این موضوع را سید حجت کریمی عضو فعلی هیات مدیره استقلال هم تایید می کند.

براساس اسنادی که در باشگاه استقلال موجود است، نامداری 7-8 میلیارد تومان به این باشگاه کمک کرده اما اکنون مدعی است حدود ۵۰-۶۰ میلیارد از استقلال طلب دارد.

 گویا او پس از مطرح شدن نامش از کنار استقلال و عکس های یادگاری با بازیکنان، دنبال سود پول هایش است. در کنار او اسماعیل خلیل زاده، رییس سابق هیات مدیره استقلال از اصلی ترین افرادی است که مدعی طلب های چندین میلیاردی از آبی پوشان است. او در حالی مدعی طلب 560 هزار دلاری از استقلال است که در این باره اسناد کافی در باشگاه استقلال موجود نیست.

در این باره حجت کریمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس اظهار داشت: برای مطالبات خلیل زاده سند کافی وجود ندارد. البته منکر یک بخش از مطالبات خلیل زاده نمی شوم اما متاسفانه او مانند نامداری 7-8 شرکت دارد که  پول هایی را از طریق این شرکت ها مطالبه کرده است. آریا برتر که مدعی است 13 میلیارد تومان از استقلال طلب دارد از شرکت های زیر مجموعه خلیل زده است.

وی اضافه کرد: با تدابیر آجورلو و هیات مدیره استقلال پول هایی که این افراد  سندشان را در باشگاه ثبت کرده اند و اکنون خواستار پس گرفتن آن هستند، پرداخت خواهد شد.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال تاکید کرد: متاسفانه تخلفات مالی زیادی در مدیریت های قبلی در باشگاه استقلال صورت گرفته است. موضوع دیگری که بسیار حائزاهمیت است اینکه اگر به طور نمونه ایرانسل اسپانسر باشگاه استقلال می شد، بدون هیچ دلیلی به جای اینکه شماره حساب باشگاه را بدهند تا پول مستقیم به حساب باشگاه واریز شود، یک شرکتی را مانند شرکت آریا برتر معرفی می کردند تا ابتدا پول ها به حساب این شرکت ها که از زیر مجموعه خودشان است برود. بعداز آن به حساب باشگاه بیاید و در این فرآیند 15 درصد پول را آن شرکت برمی داشت.

کریمی اضافه کرد: متاسفانه این ها تخلفاتی است که در دوران مدیریت های قبلی صورت گرفته است واینکه چرا پول ها را مستقیم به حساب باشگاه واریز نمی کردند، مسئله مبهمی است. با این حال دیگر ما اجازه نمی دهیم مثل سابق پول بیت المال اینطور هدر شود. یکی از ضررهایی که این آقایان به استقلال زدند افزایش عجیب قرارداد بازیکنان بود به شکلی که حتی یک بازیکن بدون بازی کردن برای این تیم قرارداد بالایی از تیم گرفت.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها