کد خبر : 75508

پیشکسوت استقلال گفت: مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش فکر می‌کنند تیم استقلال یک تیم خارجی است و فقط پرسپولیس یک تیم تهرانی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرورزشی، علی چینی بازیکن اسبق استقلال در گفتوگو با خبر ورزشی درباره کمک ۱۰ میلیارد تومانی فدراسیون فوتبال به باشگاه پرسپولیس و شرایط استقلال برای دیدار مقابل سپاهان اظهاراتی را مطرح کرد.

از کمک ۱۰ میلیارد تومانی فدراسیون فوتبال به پرسپولیس خبر دارید؟

شنیدم این کمک قرض الحسنه بوده (خنده)! چه فرقی می‌کند؟ قرض الحسنه یا غیره ندارد. سوال اینجاست که چرا به پرسپولیس کمک می‌کنند و به استقلال کمک نمی‌کنند؟ الان چند سال است که استقلال را مثل بچه یتیم می‌بینند و پرسپولیس را بچه خودشان. انگار که تیم استقلال ایرانی نیست و خارجی است. در حالی که پرافتخار ترین تیم ایران در آسیا همین استقلال است.

شما معتقدید باید به استقلال هم چنین کمک‌هایی صورت بگیرد؟

من نمی‌گویم چرا به پرسپولیس کمک شده، من می‌گویم اگر قرار است کمکی صورت بگیرد باید عدالت و مساوات برقرار باشد. چطور یک پدر می‌تواند برای یک پسرش کتانی بخرد و برای آن یکی نخرد تا پابرهنه بماند؟ مگر یک باشگاه می‌تواند برای تیم نوجوانان اش پیراهن و شورت بگیرد برای تیم جوانان اش لباس تهیه نکند؟ از یادمان نرفته که در این سالها استقلال با چه مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کرد ولی هرگز فدراسیون پا پیش نگذاشت تا به این باشگاه کمک کند. مجیدی پارسال همین روزها از دوستانش پول دستی می‌گرفت و پاداش بازیکنان را می‌داد. چرا آن زمان کسی به کمک استقلال نیامد تا وام قرض الحسنه به استقلال بدهد؟ آن زمان هم که آقای عزیزی خادم رئیس بود! ایراد از بی تفاوتی مدیران رده بالاست.

منظورتان را واضح تر بیان می‌کنید؟

من آقای حمید سجادی را به عنوان یک وزیر ورزشی شایسته به خوبی قبول دارم. او با برادر من که اوهم دو و میدانی کار می‌کرد هم تیمی‌بودند. در خوبی این انسان شکی نیست ولی آیا نباید از زیرمجموعه اش یعنی فدراسیون فوتبال سوال کند که چرا به پرسپولیس کمک می‌کنید به استقلال نمی‌کنید؟ اگر در این ارتباط سخت‌گیری کند و یقه فدراسیون را بگیرد همه چیز درست می‌شود. عجیب تر این است که پرسپولیسی‌ها شاکی هستند که ما پول نداریم. اگر ندارید پس این ۱۰ میلیارد کجا رفته است!

شایعاتی مطرح شده که سردار آجرلو برای ریاست فدراسیون فوتبال کاندیدا می‌شود. نظر شما در این باره چیست؟

خیلی از فوتبالی‌ها و مدیران این ورزش آرزو دارند روی صندلی ریاست فدراسیون فوتبال بنشینند. این یک تصمیم کاملا شخصی است ولی قطعاً هواداران و پیشکسوتان استقلال دوست دارند آقای آجرلو در استقلال بماند.

چطور؟

من در روز اول حضور آقای آجرلو حضور داشتم. ایشان گفتند می‌خواهند استقلال را درست کنند و بعد بروند. البته خیلی هم در این مدت کار کردند ولی هنوز یک سری کارها در استقلال باقی مانده. امیدوارم آقای آجرلو بماند و استقلال را به آنجایی که همه دوست دارند برساند. اما در رابطه با سمت وسوسه‌انگیز ریاست فدراسیون فوتبال هرگز نمیتوان حرف خاصی زد.

شرایط استقلال برای دیدار با سپاهان را چطور می‌بینید؟

سپاهان یکی از تیم‌های پرمهره لیگ است ولی دیدیم که در لیگ قهرمانان آسیا روی ضعف خط دفاعی اش چطور گل می‌خورد. قطعاً استقلال می‌تواند با توان و تمرکز بالا نتیجه دلخواهش را در اصفهان بگیرد. گرچه کار آسانی نیست. فقط باید تمرکز داشت و در این مدت باقی مانده روی برنامه‌های تاکتیکی کار کرد.

غیبت سیلوا چقدر به استقلال لطمه می‌زند؟

متاسفانه اشتباهات داوری همانطور که در خیلی از مسابقات به استقلال ضربه زد در مورد اخراج سیلوا هم استقلال را متضرر کرد. البته استقلال دانشگر، چشمی‌و غلامی‌را دارد و مطمئنم در نبود سیلوا استقلال مشکلی نخواهد داشت.

حرف آخر؟

مطمئن هستم بازی استقلال و سپاهان یکی از جذاب ترین فوتبال‌ها می‌شود. چون دو ابرقدرت فوتبال ایران با هم دیدار خواهند کرد. امیدوارم برنده این مسابقه استقلال باشد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها