کد خبر : 75286

از همان روزی که باشگاه پرسپولیس اعلام کرد با آنتونی استوکس قرارداد بسته است، می‌شد پیش‌بینی کرد که این باشگاه پای خود را به یک پرونده جنجالی دیگر باز کرده است.

به گزارش فارس ، درست در همان برنامه‌ تلویزیونی که محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس خبر از عقد قرارداد با آنتونی استوکس بازیکن ایرلندی اما بسیار پرحاشیه را داد می‌شد حدس زد که این باشگاه وارد چالش جدی خواهد شد. استوکس که رزومه خوبی در تیم تراکتور نداشت به عنوان یک خرید هیجان‌انگیز به هواداران پرسپولیس معرفی شد هر چند که در ادامه به صورت دیگری هواداران این باشگاه را هیجان‌زده کرد! او حالا پای خود را بیخ گلوی پرسپولیس گذاشته تا بتواند ۸۶ هزار دلار ناقابل دیگر را از خزانه این باشگاه بردارد، آن هم در حالی که اگر او را بی‌ اثرترین بازیکن چند سال اخیر پرسپولیس بنامیم پر بیراه نگفته‌ایم.

استوکس از پرسپولیس شکایت کرد و این در حالی است که باید اتفاق برعکس رخ می‌داد چرا که او در اقدامی عجیب اردوی پرسپولیس را ترک کرد. اما به جای اینکه سرخ‌ها از او طلبکار باشند حالا او به دنبال پولی است که هیچ زحمتی بابت او نکشیده است.

این مهاجم در همان ابتدای ورود به این باشگاه ۱۵۰ هزار دلار از مبلغ قراردادش را دریافت کرد اما پس از بازی پرسپولیس مقابل شارجه در امارات ماند و دیگر به تهران برنگشت.

این بازیکن فقط ۶۳ دقیقه برای پرسپولیس بازی کرد که به عبارتی او برای هر دقیقه بازی در پرسپولیس رقمی حدود ۴ هزار دلار دریافتی داشته است! استوکس حالا به دنبال باقی‌مانده مبلغ قراردادش است تا ضربه ۲۳۰ هزار دلاری به پرسپولیس بزند.

چه کسی پاسخگوی این ضرر دردناک است؟/ استوکس در ایران همه را مسخره کرد و رفت!/ در این پرونده پای چه کسانی در میان است؟

زمانی که انصاری‌فرد قرارداد استوکس را امضا کرد او را بهترین خرید تاریخ باشگاه پرسپولیس در بین بازیکنان خارجی عنوان کرد، اما این بازیکن نه تنها به تعهداتش عمل نکرد بلکه به فسخ قرارداد با پرسپولیس راهی تیم لیون‌گستون در اسکاتلند شد که البته آنجا هم نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد. حالا باشگاه پرسپولیس در روزهایی که باید بخشی از مطالبات بازیکنانش را پرداخت کند، با یک جریمه دیگر روبه‌رو شده و مجبور است برای جلوگیری از محرومیت‌های احتمالی این پول را بپردازد.

در این بین مشخص نیست که باید چه کسی در خصوص این فاجعه پاسخگو باشد، هر چند که به نظر می‌رسد پاسخگویی در این خصوص در میان نیست که اگر بود از این دست قراردادهای عجیب و پرضرر در فوتبال ایران شاهد نبودیم، اما همین حالا باشگاه پرسپولیس علاوه بر پرداخت پول به استوکس باید حدود ۹۵۰ هزار دلار هم به رادوشویچ بپردازد! بدون شک ورود نهادهای نظارتی به چنین پرونده‌هایی اهمیت بالایی دارد اما آن چیزی که مهمتر است این است که با مسببان فجایعی به این شکل برخورد شود. چرا باید در شرایط اقتصادی این روزهای کشورمان بازیکنی به ایران بیاید که دقیقه‌ای ۴ هزار دلار هزینه بردارد آن هم بدون کوچکترین فایده!

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها