کد خبر : 75208

تفاوت بزرگ در سرنوشت دو بازیکن سابق استقلال

تفاوت بزرگ در سرنوشت دو بازیکن سابق استقلال

دو بازیکن سابق استقلال که در بهترین روزهای فوتبال خود قرار داشتند با تیم‌هایی که برای ادامه فوتبالشان انتخاب کردند در دو مسیر متفاوت قرار گرفته‌اند که آینده‌شان را مشخص خواهد کرد.

به گزارش مهر، درست در روزهایی که اخبار بدی از امارات در خصوص مهدی قایدی ستاره سابق استقلال به گوش می‌رسد و این بازیکن در سال منتهی به جام جهانی نه تنها در ترکیب ثابت، بلکه حتی روی نیمکت تیم شباب الاهلی هم جایگاهی نداشته است.

حتی گفته می‌شود در آستانه دیپورت قرار دارد، اللهیار صیادمنش دیگر ستاره سابق آبی پوشان در لیگ جزیره خوش می‌درخشد و شب گذشته موفق شد اولین گلش را با پیراهن هال سیتی در چمپیونز لیگ وارد دروازه کاردیف کرده تا جایگاه خود را در تیم ملی ایران در آستانه اعزام به بزرگترین رویداد ورزشی جهان در قطر محکم‌تر از پیش کند.

صیادمنش - قایدی؛ تفاوت بزرگ در سرنوشت دو بازیکن سابق استقلال

قایدی و صیاد منش که به ترتیب در حال حاضر ۲۳ و ۲۰ ساله هستند، هر دو در سن ۱۶ تا ۱۷ سالگی به استقلال پیوستند و در یک مقطع در زمان سرمربیگری وینفرد شفر به صورت همزمان در استقلال بازی کرده و در برخی مواقع زوج خط حمله استقلال را هم تشکیل می‌دادند.

صیاد منش خیلی زود از استقلال به لیگ ترکیه رسید و از ترکیه ابتدا به اوکراین و سپس به لیگ انگلستان قدم گذاشت تا با سرعت در مسیر پیشرفت و ترقی گام بردارد.

در حالی که در سال منتهی به جام جهانی قرار داریم و آمادگی هر بازیکنی به خصوص در لیگ‌های اروپایی می‌تواند گارانتی خوبی برای حضور در جام جهانی باشد، صیاد منش در سن ۲۰ سالگی با درک این موضوع روز به روز در مسیر پیشرفت گام بر می‌دارد تا از این فرصت طلایی به راحتی عبور نکند.

در نقطه مقابل صیادمنش، مهدی قایدی حضور دارد که بعد از درخشش با پیراهن استقلال در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا ستاره شدن در فوتبال ایران و رسیدن به پیراهن تیم ملی، راهی لیگ امارات شد و در حالی که برخی پیش بینی‌ها برای او پیشرفت در لیگ امارات و سپس انتقال به لیگ‌های اروپایی بعد از جام جهانی بود، این بازیکن در مسیر افت قرار گرفت تا جایی که حتی ادامه کارش در شباب الاهلی هم با ابهام مواجه است.

وجه اشتراک قایدی و صیاد منش سکوی پرتاب آنها (استقلال) و سن شبیه به هم شان برای حضور در استقلال بود؛ و وجه تمایز آنها نیز به بعد از ترانسفر آنها باز می‌گردد که صیاد در مسیر پیشرفت و قایدی در مسیر افت قرار گرفت و این تمایز به حدی هست که حالا یکی شانس بالایی برای بازی کردن در جام جهانی داشته باشد و دیگری نه!

صیاد منش و قایدی باید در مقاطعی تصمیماتی مشابه می گرفتند تا از استقلال ترانسفر شوند، اما مسیر حرکت آنها تفاوت کرد تا این تمایز بزرگ بین این دو بازیکن جوان ایجاد شود.

صیادمنش - قایدی؛ تفاوت بزرگ در سرنوشت دو بازیکن سابق استقلال

 
 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها