کد خبر : 75140

رئیس گروه بانک‌های تخصصی اداره اعتبارات بانک مرکزی جدیدترین شرایط دریافت وام مسکن جوانان را تشریح کرد.

وام مسکن جوانان تدبیری است که برای خانه دار شدن قشر جوان کشور در آینده اندیشیده شده است. وام مسکن جوانان از سوی بانک مسکن پرداخت می شود. وام مسکن جوانان نیاز به سپرده گذاری دارد. پس از طی دوره سپرده گذاری می شود از وام مسکن جوانان استفاده کرد. دریافت وام مسکن جوانان با شرایطی میسر است.

شرایط وام مسکن جوانان

رئیس گروه بانک‌های تخصصی اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان برای حساب‌های افتتاحی سال ۱۴۰۱ است و اگر متقاضیان حداقل ۴۰۰ هزار تومان را ماهانه پرداخت کنند پس از دوره ۱۵ سال می‌توانند از سقف وام استفاده کنند.

صحابی در ارتباط با بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: بانک مرکزی در سال‌های اخیر در راستای تنوع بخشی در روش‌های پرداخت و تسهیلات مسکن ابزار‌های متنوعی را در نظر گرفته است و یکی از این ابزار‌ها که جدید هم نیست صندوق پس انداز مسکن جوان است.

 وی افزود: اساس این صندوق بر مبنای سپرده گذاری می‌باشد یعنی اگر خانواده‌ها بخواهند برای تامین مسکن آینده فرزندانشان فکری کنند، می‌توانند افتتاح حسابی تحت عنوان حساب مسکن جوانان و براساس جدول و پرداخت ماهانه بعد از گذشت دوره مشخص از این تسهیلات استفاده کنند.

شرایط دریافت وام مسکن جوانان | شرایط سپرده گذاری وام مسکن جوانان

شرایط دریافت زودتر وام مسکن جوانان

رئیس گروه بانک‌های تخصصی اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: در صورتی که خانواده‌ها بخواهند زودتر از این تسهیلات استفاده کنند شرایط ویژه‌ای دارد که پس از پایان 5 سال تا سقف 800 میلیون تومان فراهم می‌شود و همچنین بین 5 تا 15 سال یک جدول مشخصی دارد که همان روز افتتاح حساب در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

وام مسکن جوانان برای سپرده های قبل از سال 1401

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا این تسهیلات، افرادی را که قبل از سال 1401 حساب باز کردند هم شامل می‌شود؟ گفت:این حساب هر سال یک شرایط و سقف‌های مشخصی دارد، ولی با توجه به افزایش قیمت‌ها و تورم‌هایی که اتفاق افتاد؛ امسال این حساب را افزایش بیشتری دادیم تقریباً تا دو برابر سقف‌ها را اضافه کردیم یعنی کسی که از فردا حساب باز کند مشمول این سقف‌ها خواهد شد؛ بنابراین گزارش سقف تسهیلات در سال 1401 به مبالغ 2 میلیارد تومان، یک میلیارد و 700 میلیون تومان و یک میلیارد و 400 میلیون تومان به ترتیب در تهران، مراکز استان‌ها و شهر‌های بالای 200 هزار نفر جمعیت و سایر مناطق شهری برای حساب‌های افتتاحی سال جاری افزایش یافته است.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها