کد خبر : 74981

روند باشگاه پرسپولیس در فصل جاری و تصمیمات مدیریتی و فنی سرخپوشان به گونه‌ای بوده است که از قبل می‌شد این روزهای تاریک را پیش‌بینی کرد.

به گزارش تسنیم، پرسپولیس با شکست شب گذشته مقابل آلومینیوم از جام حذفی هم کنار رفت تا پس از ناکامی در سوپرجام مقابل فولاد، حالا در از دست دادن جام در فصل جاری دبل کند و احتمالاً باید منتظر هت‌تریک ناکامی سرخپوشان در لیگ برتر بود!

تیمی که در پنج سال گذشته تمام رکوردهای مثبت لیگ را از آن خود کرده بود، در فصل بیست‌و‌یکم چه از لحاظ آماری و چه نمایش تاکتیکی رو به نزول بوده است و در این بین هیچکدام از خریدهای گل‌محمدی در ابتدای فصل و در نیم‌فصل نیز در قواره پرسپولیس نبودند. موضوعی که از همان ابتدا و در زمان جذب برخی از این بازیکنان نیز کاملاً مشهود به نظر می‌رسید، اما ظاهراً دست‌هایی فراتر و قدرتمندتر از عوامل فنی عزم خود را برای حضور این بازیکنان در پرسپولیس جزم کرده بودند.

پرسپولیس که در ابتدای فصل مهره‌های تأثیرگذاری مانند محمدحسین کنعانی‌زادگان، احمد نورالهی و شهریار مغانلو را از دست داده بود، با نظر کادر فنی رضا اسدی، علی نعمتی، علیرضا ابراهیمی، حامد پاکدل و رضا دهقانی را جذب کرد که عملاً هیچکدام از این بازیکنان نتوانستند در طول فصل دردی را از سرخپوشان درمان کنند.

گل‌محمدی و کادر فنی سرخپوشان در طول فصل نیز وحدت هنانوف، منوچهر صفروف، شرزود تمیروف، رامین رضاییان و احمد گوهری را جذب کردند تا حداقل پرسپولیس به لحاظ کمی شرایط بدی در نقل‌وانتقالات فصل نداشته باشد. به نظر می‌رسد در این شرایط مشکل اصلی سرخپوشان کیفیت بازیکنان جذب شده و ضعف تاکتیکی مشهود این تیم است که هر دو ایراد کاملاً متوجه کادر فنی سرخپوشان است. بازیکنانی که اغلب آنها از یک کانال مشخص و توسط چند واسطه ثابت به پرسپولیس آمدند و از روزهای اول نیز انتقاداتی به نحوه جذب بازیکن در پرسپولیس مطرح شده بود.

گل‌محمدی در نشست خبری بعد از شکست مقابل آلومینیوم نیز گفت: «این روزها برای ما قابل پیش‌بینی بود و برای یک روز و دو روز و چند هفته نیست». ظاهراً منظور یحیی از بیان این مطلب مشکلات مالی باشگاه است، اما نباید این نکته را فراموش کرد که پرسپولیس همواره در طول پنج سال گذشته نیز با این مشکلات مواجه بوده است. در این شرایط شاید بازیکنان جذب شده توسط گل‌محمدی و اُفت فنی مشهود سرخپوشان دلیل مهمتری برای حال و روز ناخوش این روزهای پرسپولیس باشد؛ اتفاقی که سرنخ آن را نیز باید در بین همان واسطه‌های تعیین‌کننده در حضور این بازیکنان در پرسپولیس جست‌و‌جو کرد!

هرچند استعفاها و قهرهای گاه و بی‌گاه گل‌محمدی در طول فصل را نیز نباید در اُفت فنی و تاکتیکی پرسپولیس نادیده گرفت. اُفتی که حتی با کنار گذاشتن برخی بازیکنان مانند مهدی شیری و حامد لک نیز همچنان ادامه دارد تا مشخص شود سرخپوشان با مشکلی اساسی دست و پنجه نرم می‌کنند.

با این حال به نظر می‌رسد پرسپولیس برای فرار از باتلاقی که در آن گیر کرده است، باید برای فصل‌های آینده فکری اساسی کند و حال سؤال این است که آیا پرسپولیس با شرایط کنونی در آینده موفق خواهد شد یا اتفاقات دیگری رخ خواهد داد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها