کد خبر : 74836

فرزاد آشوبی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس معتقد است تغییر سرمربی این تیم اشتباه است.

به گزارش خبرورزشی، با فرزاد آشوبی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص شرایط این روزهای این تیم و البته شایعه تغییر کادر فنی پرسپولیس گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

پرسپولیس ۲ امتیاز حساس دیگر را مقابل هوادار از دست داد. درحالیکه با پیروزی در این دیدار و با توجه به تساوی استقلال می‌توانست اختلاف امتیاز خود را کم کند. در این خصوص چه صحبتی دارید؟

بله متاسفانه پرسپولیس در این فصل امتیازات زیادی را به تیم‌هایی داد که حتی مدعی قهرمانی نیستند و در بین تیم‌های بالای جدول جایی ندارند. دادن ۴ امتیاز به هوادار و ۲ امتیاز به شهرخودرو برای تیمی‌در حد پرسپولیس و با این کیفیت، اصلا خوب نیست و همین موضوع باعث شده تا اختلاف ۶ امتیازی با استقلال ایجاد شود. از پرسپولیس با این بازیکنان و کادرفنی انتظار بیشتری می‌رفت ولی خب این مسائل هم جزو فوتبال است و نمی‌شود کاری کرد.

به نظر شما مشکل اصلی پرسپولیس در این فصل چیست؟

من فکر می‌کنم بزرگترین مشکل پرسپولیس مربوط به نقل و انتقالات است. پرسپولیس ۳ مهره فوق العاده ارزشمند یعنی کنعانی زادگان، نوراللهی و مغانلو را از دست داد و نتوانست جایگزین‌های خوبی برای آن‌ها پیدا کند. این نفرات تاثیر زیادی در بازی پرسپولیس داشتند و جدایی شان ضربه بزرگی به پرسپولیس زد. اکثر بازیکنان جدید هم نتوانستند خودشان را با شرایط پرسپولیس و بازی در این تیم وفق دهند. مثلا در بین خارجی‌های پرسپولیس، فقط هنانوف کیفیت بالایی دارد و می‌تواند در آینده هم به پرسپولیس کمک کند. صفروف و تمیروف در حد پرسپولیس نیستند و عملکرد خوبی از این دو بازیکن ندیدیم. اینکه می‌گویند پرسپولیس مشکل بدنی دارد و یا اینکه برای قهرمانی انگیزه ندارد را قبول ندارم.

با این شرایط به نظر شما پرسپولیس شانسی برای قهرمانی دارد؟

نمی‌شود بگوییم که شانسی وجود ندارد. شانس برای قهرمانی هست ولی کار بسیار سخت شده است و جبران ۶ امتیاز در ۶ بازی کار راحتی نخواهد بود. بازیکنان پرسپولیس باید بدانند که فرصتی برای اشتباه دیگر وجود ندارد. امیدوارم با درک دقیق شرایط بتوانند بازی‌های باقی مانده را با پیروزی پشت سر بگذرانند و امیدوار باشند تا استقلال امتیاز از دست بدهد.

در مورد کنار گذاشتن حامد لک چه نظری دارید؟

خب اول باید ببینیم موضوع چه بوده و بعد نظر بدهیم. با این حال در این مواقع قطعا حق با سرمربی تیم است. یحیی گل محمدی تشخیص داده که از سوی لک بی انضباطی صورت گرفته و یا خطایی سر زده که تصمیم به کنار گذاشتن حامد گرفته است. به نظرم باید در این مسائل کاملا حق را به سرمربی تیم داد چون او بهتر از هر فرد دیگری شرایط تیم و بازیکنان را می‌داند.

بعد از تساوی مقابل هوادار و دور شدن پرسپولیس از قهرمانی، شایعه تغییر یحیی گل محمدی و کادرش برای فصل آینده شنیده شد. نظر شما در این رابطه چیست؟

هر کسی می‌تواند نظر بدهد ولی من کاملا با این موضوع مخالفم. یحیی بهترین گزینه برای هدایت پرسپولیس است. او نتایج درخشانی را در سال‌های اخیر کسب کرده و ۲ فصل متوالی موفق شد پرسپولیس را به قهرمانی برساند. نتایج یحیی عالی بوده و من فکر می‌کنم باز هم می‌تواند پرسپولیس را به موفقیت برساند.

بازی با آلومینیوم را در جام حذفی چطور می‌بینید؟

خب جام حذفی اصلا قابل پیش بینی نیست و پرسپولیس نباید فکر کند که کار راحتی را در پیش دارد. با این حال بازی در آزادی می‌تواند برگ برنده پرسپولیس باشد. با توجه به اینکه کار پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ سخت است، قهرمانی در جام حذفی می‌تواند کمک کند تا در این فصل پرسپولیس بدون جام نماند. اگر بچه‌ها با تمرکز بالا بازی کنند و باهوش باشند، قطعا می‌توانند آلومینیوم را شکست دهند و به مرحله بعد صعود کنند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها