کد خبر : 74810

داغ قهرمانی را به دل پرسپولیس می‌گذاریم

داغ قهرمانی را به دل پرسپولیس می‌گذاریم

مهدی فنونی‌زاده پیشکسوت استقلال گفت: هر تیمی غیر از استقلال مقابل پیکان بود با این فوتبال هجومی و زیبایی که پیکان ارائه کرد قطعاً شکست می‌خورد.

به گزارش خبرورزشی، مهدی فنونی زاده، بازیکن اسبق تیم ملی و استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره دیدار اخیر تیم استقلال مقابل پیکان، شرایط پرسپولیس و گروه بندی تیم ایران در جام جهانی اظهاراتی را مطرح کرد.

بازی استقلال را در استادیوم دیدید. چه شد که تصمیم گرفتید به ورزشگاه بروید؟

جمعی از دوستان دعوتم کردند تا بازی را از نزدیک ببینم. من هم بعد از ۲ سال به آزادی رفتم و بازی را از نزدیک دیدم. مدتی در جایگاه ۸ بودم و بعد به جایگاه‌های ۲۲ و ۲۳ هم رفتم.

آخرین بار چه زمانی به ورزشگاه رفته بودید؟

بازی استقلال با سپاهان امیر قلعه نویی بود. قبل از دوران کرونا. همان بازی که امیر قلعه نویی به علت عمل جراحی که داشت به استادیوم نیامده بود و سپاهان مربی نداشت.

درباره بازی استقلال مقابل پیکان چه صحبتی دارید؟

استقلال ثابت کرد که به لحاظ دفاعی تیم کاملی است. استقلال در ۲۰ دقیقه اول به هم ریخته فوتبال بازی می‌کرد اما وقتی داشت تازه روی غلتک می‌افتاد داور بازی را خراب کرد.

به نظر شما برخورد سیلوا با بازیکن تیم پیکان اخراج داشت؟

به هیچ وجه! توپ داشت به گلر می‌رسید و اصلاً اخطار هم نباید می‌داد. شاید در نهایت کارت زرد. ولی متاسفانه یک سری اتفاقات از بیرون مهندسی و طراحی شده تا استقلال را زمین بزنند و چوب لای چرخش بگذارند. باعث خوشحالی است که استقلال بازهم نباخت تا به همه ثابت شد این تیم شکست ناپذیر است.

در کل داوری را چطور دیدید؟

اصلا خوب نبود. یک خطای پنالتی هم روی ارسلان مطهری در اواخر بازی انجام شد. ولی متاسفانه آن را هم پنالتی نگرفتند.

پرسپولیسی‌ها معتقدند استقلال شانس آورد که نباخت و بر این باور هستند که این تیم باز هم امتیاز از دست می‌دهد؟

به پرسپولیسی‌ها بگویید هر زمان استقلال امتیاز از دست بدهد روز قبلش پرسپولیس امتیاز از دست می‌دهد تا این شش امتیاز فاصله حفظ شود و ما قهرمان شویم(خنده). استقلال قدرتش را به همه ثابت کرده و دیدید که جلوی این تیم پیکان که رئال مادرید شده بود چطور نباخت. هر تیمی غیر از استقلال بود به پیکان می‌باخت. مطمئن باشند داغ این قهرمانی را به دلشان می‌گذاریم. خیلی دلشان می‌خواهد به استقلال نزدیک شوند ولی همین 6 امتیاز هم تا آخر می‌ماند.

درباره قرعه کشی جام جهانی چه صحبتی دارید؟

به نظرم ما در گروه مرگ قرار گرفتیم. تیم انگلیس خیلی خوب است و مخالف ما فوتبال بازی می‌کند. هرچقدر ما فوتبال را روی زمین انجام می‌دهیم آنها روی هوا بازی می‌کنند و می‌تواند برای ما خیلی خطرناک باشد. آمریکا هم یک تیم گردن‌کلفت است. هر کدام از این سه تیم اروپایی هم که بیایند گردن کلفت هستند و یقه ما را می‌گیرند. بنابراین با این مربی که چهار امتیاز به کره‌جنوبی داد، نهایتاً بتوانیم یک مساوی بگیریم.

هواداران استقلال در استادیوم، کی‌روش را تشویق کردند. به نظر شما کی روش برگردد خوب است؟

لااقل کی روش برگردد می‌دانیم که یک مربی نتیجه گراست و می‌رود تا لااقل بازی را ببندد ولی این بنده خدا اصلاً در حد و اندازه سرمربی گری تیم ملی ایران نیست.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها