کد خبر : 74607

اظهار نظر روشن بیرانوند درباره بازگشت به پرسپولیس

اظهار نظر روشن بیرانوند درباره بازگشت به پرسپولیس

علیرضا بیرانوند می گوید در سال منتهی به جام جهانی می خواهد در ترکیب ثابت یک تیم به میدان برود.

به گزارش طرفداری، گلر ملی پوش ایران در گفت و گویی از شرایطش در تیم ملی و همچنین بازگشت احتمالی به پرسپولیس خبر داده است.

شما دوباره به دروازه تیم ملی برگشتید و تیم ملی به صدر جدول رسید و منتظر قرعه کشی هستیم. نظرتان در مورد مسابقات چیست؟ 

خدا را شکر که توانستیم بازی آخر را به خوبی به پایان برسانیم و به عنوان تیم اول گروه، خودمان را به جام جهانی قطر معرفی کنیم. خیلی خوشحال شدیم. مردم هم خیلی خوشحال شدند که تیم ملی توانست صعود کند. ما که فکرش را نمی کردیم کره جنوبی برابر امارات ببازد اما خب اتفاق خوبی برای ما رخ داد و امیدواریم که در آینده بتوانیم بازی های خوبی را انجام بدهیم و مردم ایران را در بازی های جام جهانی خوشحال کنیم.

دوست داری که با چه کشورهای همگروه شویم؟

 شرایط خیلی سخت است. هر بازیکنی که دوست دارد برابر تیم های بزرگی مثل برزیل، فرانسه، انگلیس بازی کند.تیم هایی هستند که هر کدام در گروه باشد، اتفاق بزرگی برای تیم ملی و بازیکنان رخ می دهد و بازی برابر آن ها جزو خاطرات شان می شود. ولی خب به هر حال برای اینکه دوست داریم از گروه صعود کنیم، قطعا دوست نداریم چنین تیم هایی در گروه مان باشد. ان شالله که اتفاق خوبی رخ دهد.

شما خودت سابقه بازی در جام جهانی را داری و در دوره قبل بهترین بازیکن ایران بودی و ستاره تیم بودی، پنالتی رونالدو را گرفتی، در این مورد صحبت کن.

 ممنونم از لطف شما. جام جهانی گذشته، جام خوبی بود. می توانستیم برای اولین بار از گروه صعود کنیم ولی خب من به این تیم خیلی ایمان دارم و به بچه ها خوشبین هستم و امیدوارم اتفاق خوبی رخ دهد و از گروه صعود کنیم.

شایعه شده بود که با دخالت مشاور شهاب الدین عزیزی خادم شما یک مقطعی نیمکت نشین شدید.

 من به این چیزها فکر نمی کنم. من سختی های زیادی کشیدم، کسی هم سختی بکشد، این چیزها برایش دیده نمی شود و واقعا به این چیزها نگاه نمی کنم. سال های سال زحمت کشیدم و دارم برای تیم ملی بازی می کنم. امیدوارم که در آینده بتوانم به تیم ملی کمک کنم. این چیزهایی هم که اتفاق افتاده است را خیلی جاها گفته بودند ولی خب امیدوارم که اتفاق خوبی رخ دهد.

شهاب عزیز خادم هم که لر بود، چرا از تو حمایت نکرد؟

 دکتر عزیزی خادم به نظر من زحمت زیادی برای فدراسیون کشید اما درست است که همشهری من بود اما بعضی وقت ها یک اتفاقاتی برای تیم ملی رخ می داد، مثل همان پستی که در مورد لباس های تیم ملی گذاشتیم. بعضی ها گفتند که تو که لر بودی چرا همچین پستی گذاشتی؟ اما اگر پدر من هم رئیس فدراسیون باشد، اگر بخواهیم یک حرکت تیمی انجام بدهیم، این کار را می کنیم. این را خود عزیزی خادم می دانست. او زحمت زیادی کشید و امیدوارم هرجا که هست موفق باشد.

با فراز و فرودهایی که امسال در خط دروازه پرسپولیس داشتیم، هواداران خواهان بازگشت شما هستند و در رسانه ها نیز صحبتش مطرح شد.

 هواداران پرسپولیس به من لطف دارند. با آن ها ۴ سال زندگی کردم و اتفاق بزرگی در زندگی ورزشی من رخ داد چه انفرادی و چه تیمی. به هر حال طبیعی است که پرسپولیس بعد از چندین سال از قهرمانی عقب بیوفتد. هواداران پرسپولیس نباید ناراحت باشند. امیدوارم که سال های سال همینطوری خوشحال باشند. من الان تحت قرارداد دو باشگاه هستم، بوآویشتای پرتغال که هنوز ادامه دارد و اگر قراردادم در آنجا تمام شود، به آنتورپ بلژیک برمی گردم. به هر حال سال آینده جام جهانی است و در زندگی ورزشی من مهم است. دوست دارم در شرایط بازی باشم و اگر در شرایط بازی باشم می توانم به تیم ملی کمک کنم. امیدوارم یک تصمیمی بگیرم که برای خودم در تیم ملی مثمر ثمر باشم.

پس باید حضور شما در پرسپولیس را جدی بدانیم؟

 بستگی دارد به اینکه چه تصمیمی بگیرم. یک ماه دیگر صبر کنیم ان شالله شرایط خوبی رخ دهد.

الان از شرایط باشگاهی راضی هستی؟

 وقتی که من پرتغال رفتم، از اتفاقی که برایم افتاد راضی هستم. فوتبال همین است و باید بجنگی. من وقتی تیمم را عوض کردم و به پرتغال رفتم، متاسفانه تا هفته ششم پنجره تیم بسته شد و ۶ هفته نتوانستم بازی کنم. بعد از شش هفته رفتم جزو لیست و باز دو هفته روی نیمکت بودم و بعد از دو هفته توانستم جایگاهم را به دست بیاورم و پشت سر هم بازی کنم اما در بازی با اسپوریتنگ مصدوم شد. بعد از آن بازی به دلیل عملکرد خوب گلری که جایگزین من شده بود، متاسفانه فرصت بازی به دست نیاوردم و این طبیعی است و باید بجنگم و امیدوارم در آینده به تیمم کمک کنم و بتوانم بازی کنم.

گفتی که چقدر سختی کشیدی و متاسفانه ما خیلی وقت ها می بینیم این سختی ها با حق خوری هایی که می شود، باعث می شود که بازیکن به حقش نرسد. می خواستم در این زمینه بیشتر صحبت کنی. 

 بازیکنانی که قربانی شدند شاید از نظر رسانه ای کسی را نداشتند و به قول معروف با کسی نبسته اند. به هر حال شما وقتی زحمت بکشی، خدا هوایت را دارد. وقتی که این اتفاق برایم افتاد، خیلی تحت فشار بودم و پیش خودم گفتم نباید یک بنده خدا را اینقدر اذیت کنند. وقتی شما کسی که اذیت شده است را اذیت کنید، خدا جواب شما را می دهد و آن بنده خدا را سربلند می کند. من خودم شخصا این اتفاق برایم افتاده است. دیدم که خدا خیلی دوستم دارد. واقعا به همه ثابت شده است. چون خیلی زجر کشیدم، زحمت کشیدم و تا الان هم اتفاقی برایم نیفتاد است که بخواهم با کسی ببندم و بخواهم کسی در موردم چیزی بنویسد. بعضی از بازیکنان هستند که شاید آدم های دور و برشان ضعیف باشند از نظر حمایتی و رسانه ای و زود زمین می خورند و فوتبال شان نابود می شود.

کلا هم خیلی دوست داشتنی هستید در میان ملی پوشان و در جشن های تولد نقش اصلی را در شوخی ها داری. یک اتفاق هم برای کریم انصاری فرد افتاد، در مورد شخصیت خودت بگو.

 خدا را شکر. وقتی اتفاق خوبی برای تیم ملی رخ بدهد، ما هم شادیم. تیم ملی هم باید همیشه هیجان و شادی خودش را داشته باشد. ما نماینده ۹۰ میلیون هواداران هستیم و باید همیشه شاد باشیم تا بتوانیم مردم را خوشحال کنیم. به خاطر همین بعضی از کارها و شیطنت هایی که انجام می دهند. اتفاقی که برای کریم هم رخ داد، اتفاقی بود که به نظر من اتفاق خاصی رخ نداد. فکر کنم شمعی چیزی می خواست فوت کند، بچه ها آن کار را انجام دادند و آسیبی به بالای ابرویش افتاد وگرنه اتفاق خاصی رخ نداد. ولی می گویم که همه بچه ها با هم خوب هستند، رفیق هستند، یکی از دوره هایی هستیم که همه بچه ها با هم رفیقیم.

در مورد حضور خانم ها در ورزشگاه چه صحبتی داری؟

 به نظر من این را باید درست کنند. من استرس دارم و امیدوارم اتفاقی برای تیم ملی رخ ندهد. امیدوارم این همه زحمت کشیده شد و همه رویاهایی که مردم برای جام جهانی دارند، از بین نرود. حس خوبی ندارم از این رسانه هایی که تیتر می زنند که تیم ملی در خطر حذف از جام جهانی است. من خودم استرس دارم و دارم دیوانه می شوم. چیزی است که باید حل شود. بانوان باید به ورزشگاه بیایند. تنها کشوری هستیم که بانوان حق ورود به ورزشگاه را ندارند. چرا ندارند؟ به خدا هیچ اتفاقی رخ نمی دهد. ما سخت ترین بازی مان دربی است دیگر. من دوست داشتم همین دربی را هم بانوان باشند. یک چالش و تست بود که انجام بدهند و ببینند چه اتفاقی رخ می دهد. فرهنگ ما خیلی بالااست و اینطور که فکر می کنند نیست. مگر در بازی های قبل نیامدند؟ هیچ اتفاقی رخ نداد. انرژی هم دو برابر شد. من نمی دانم تا کی می خواهند این دو دستگی را ادامه بدهند. امیدوارم اتفاق خوبی برای فوتبال ما رخ دهد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها