کد خبر : 74585

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان موفق شد عنوان برترین گلزن دور پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا را به خود اختصاص دهد.

به گزارش تسنیم، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برترین گلزنان دور پایانی مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر در قاره آسیا را معرفی کرد .

بر این اساس مهدی طارمی مهاجم 29 ساله تیم ملی فوتبال ایران با به ثمر رساندن چهار گل و دادن دو پاس گل، عنوان برترین گلزن این دور از رقابت‌ها را از آن خود کرد.

ایتو جونیا از ژاپن با چهار گل، علیرضا جهانبخش از ایران با چهار گل، صالح الشهری از عربستان با چهار گل، هیونگ مین سون از کره جنوبی با چهار گل و لی وو از چین با چهار گل زده نیز به ترتیب رده‌های دوم تا ششم این رده‌بندی را به خود اختصاص دادند، اما مهدی طارمی به واسطه پاس گل بهتر در صدر این رده‌بندی ایستاد.

مهدی طارمی , تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر , کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) , مهدی طارمی , تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر , کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ,

تیم ملی فوتبال کشورمان پیش از این به‌عنوان اولین تیم آسیایی به جام جهانی 2022 صعود کرده بود. شاگردان اسکوچیچ در حالی سریعترین صعود به جام جهانی در تاریخ آسیا را رقم زدند که سه بازی دیگر در پیش داشتند. ایران در نهایت با 25 امتیاز به عنوان صدرنشین گروه A مرحله انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه آسیا دست یافت.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها