کد خبر : 74582

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است برای صعود تیم ملی از گروهش در جام جهانی نیاز به تغییر نگرش و تجدیدنظر احساس می‌شود.

به گزارش تسنیم، علی‌اصغر مدیرروستا  درباره پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل لبنان اظهار داشت: تیم ملی از هفته‌های قبل، صعودش را به جام جهانی مسجل کرده و تنها بحث صدرنشینی مطرح بود. با این وجود در هفته آخر مسابقات مقدماتی و در روز‌ی که ما از لحاظ فوتبالی خوب کار نکردیم و لبنان هم نتوانست خیلی برای‌مان خطرساز باشد، با دو گل بازی را بردیم و با برد به جام جهانی رفتیم.

وی اشاره کرد: در این بازی نیز مثل دیدار با کره، در همه خطوط بازی‌سازی ما ایراد داشت و خیلی منطقی کار نکردیم و بیشتر روی خلاقیت‌های فردی به گل رسیدیم. تیم ملی در بازی‌‌های اخیر موقعیت کمی داشته است و در بحث مالکیت توپ‌ نیز با عجله کار می‌کنیم. با اینکه درصد مالکیت ما خیلی بیشتر از لبنان بود، ولی باز هم اقتدار ما در این حوزه نشان داده نشد.

بازیکن پیشین تیم ملی ایران با اشاره به اینکه «تیم اسکوچیچ منطقی بازی نمی‌کند»، یادآور شد: این یک ایراد بزرگ برای تیم ملی است. فکر می‌کنم این مشکل نشأت گرفته از تفکرات کادر فنی است.

مدیرروستا درباره اینکه تیم ملی تا پیش از بازی با کره شکستی در این مرحله تجربه نکرده بود، گفت: در گروه ما یک تیم سخت وجود داشت که آنهم کره بود. اعتقاد دارم سطح فوتبال کره از ما بالاتر است و تنها این تیم می‌توانست رقیبی جدی برای‌مان باشد که ما در تهران با آنها مساوی کردیم و در سئول شکست خوردیم. دیگر تیم‌های گروه، تیم‌های درجه دوی آسیا بودند و اصلاً توانایی رویارویی و رقابت با تیم ما را نداشتند. بنابراین شکست نخوردن تیم ملی مقابل این تیم‌ها نمی‌تواند ملاک خوبی برای نمایش خوب تیمِ اسکوچیچ باشد.

«به نظر شما برای جام جهانی باید مربی دیگری روی نیمکت تیم ملی بنشیند؟»، وی در پاسخ به این پرسش تصریح کرد: اگر فوتبال بهِ‌روزی از تیم ملی می‌خواهیم، باید نفراتی را بیاوریم که تفکرات‌شان برای صعود از دور گروهی جام جهانی باشد. به کادر فنی تیم ملی خسته نباشید می‌گویم و می‌دانیم زحمات زیادی برای تیم کشیده‌اند، ولی حقیقت این است که ما برای صعود از گروه‌مان در جام جهانی نیاز به تفکرات بالا‌تری داریم.

وی اضافه کرد: عده زیادی از ابتدای حضور این مربی در تیم ملی منتقد بودند که یکی از این افراد نیز من بودم. با وجود اینکه بعد از حضور ایشان در تیم ملی ما همگی از سرمربی تیم ملی حمایت کردیم، ولی به نظر من الان باید در انتخاب‌مان تجدیدنظر کنیم. باید برای پیشرفت فوتبال‌مان در جام جهانی کسی را بیاوریم که توانایی‌های بیشتری داشته باشد. ما چند دوره به جام جهانی رفتیم و الان باید کاری کنیم که بتوانیم از گروه‌مان صعود کنیم. این تغییر تفکر باید از رأس فدراسیون صورت بگیرد. فکر می‌کنم با این کادر نمی‌توانیم در جام جهانی خیلی موفق باشیم.

بازیکن پیشین تیم ملی تأکید کرد: باید این توقع از سوی فدراسیون وجود داشته باشد که تیم ملی بتواند از گروهش صعود کند. ما هنوز هفت ماه زمان داریم که هر چند زمان زیادی نیست، ولی زمان خوبی برای هماهنگی به حساب می‌آید. اگر می‌خواهیم همین رویه را ادامه دهیم مربیان ایرانی داریم که بتوانند همین کار را انجام دهند، ولی اگر بحث پیشرفت در فوتبال است باید یک مربی خارجی طراز اول بیاوریم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها