کد خبر : 74302

سبو شهبازیان بازیکن اسبق استقلال گفت: روی گلی که پرسپولیس به استقلال زد کاملاً مشخص بود که مدافعان یارگیری من تومن خودشان را انجام نداده بودند وگرنه گل زده نمی‌شد.

به گزارش خبرورزشی، سبو شهبازیان مدافع اسبق تیم استقلال ، درباره دیدار استقلال مقابل پرسپولیس و ارزش مساوی که روبروی حریف همشهری و رقیب اصلی‌اش در کورس قهرمانی به دست آورد اظهاراتی را مطرح کرد.

دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس نظر اهالی فوتبال را تامین کرد؟

قطعا این اتفاق افتاد. یک فوتبال خیلی زیبا از سوی هر دو تیم به نمایش گذاشته شد. مخصوصا نیمه اول و ۱۵ دقیقه آخر نیمه دوم فوتبال بسیار زیبایی را شاهد بودیم. شاید تنها مساوی در همه این سال‌ها بود که دربی پر از صحنه‌های قشنگ بود. هر بیننده ای هر لحظه منتظر بود یکی از دو تیم گل بزند. استقلال در نیمه اول موقعیت‌های خیلی خوبی داشت که گل نزد و طبیعی است تیمی که موقعیت از دست بدهد تنبیه می‌شود. به همین خاطر روی آن ضربه و ارسال رامین رضاییان پرسپولیس به گل رسید.

گل پرسپولیس روی اشتباه چه کسی به ثمر رسید؟

وقتی توپ از کناره‌ها به صورت کوتاه ارسال می‌شود یعنی به تیر یک می‌آید گرفتن برای دروازه‌بان سخت می‌شود. در این قبیل مواقع مدافعان هستند که باید با یارگیری درست و سختگیرانه اجازه ندهند توپ به بازیکن حریف برسد. در آن لحظه یارگیری من تومن درست انجام نشد و شماره ۶ پرسپولیس یعنی نعمتی توانست ضربه بزند و استقلال گل خورد. اما بعد از آن استقلال خوب توانست خودش را جمع و جور کند.

یعنی چه که خودش را جمع و جور کرد؟

یعنی اینکه اگر استقلال به خودش نمی‌آمد و درست جمع و جور نمی‌شد با آن شدت حملات پرسپولیس ممکن بود گل دوم را هم بخورد. ولی نشان داده شد که استقلال ساختار دفاعی خیلی خوبی دارد.

برخورد دروازه بان پرسپولیس با مهاجم استقلال در اوایل بازی را پنالتی دیدید؟

من کارشناس داوری نیستم، ولی احساس خودم بر این بود که می‌توانست پنالتی باشد. البته صحنه‌های دیگری هم بود که استقلال از دست داد مثل ضربه‌ای که ارسلان مطهری زد و از کنار دروازه رد شد.

نیمه دوم را چطور دیدید؟

به نظرم تیم پرسپولیس در نیمه دوم بابت ترکیب اصلی‌اش ضربه خورد. نفراتی که پرسپولیس برای دربی انتخاب کرده بود دربی باز نبودند. به خاطر همین تیم پرسپولیس عقب رفت و استقلال توانست از این شرایط استفاده کند.

تعویض های فرهاد مجیدی جسورانه بود/ دربی۹۸ یک مساوی هیجان انگیز بود/ ژستد همه گل نزدن هایش را یکجا جبران کرد/ تساوی دربی خیلی به نفع استقلال شد

تعویض‌های استقلال را چطور دیدید؟

تعویض‌های استقلال فوق العاده عالی بود. فرهاد مجیدی جسورانه کارکرد بود و در دقایق ۷۰ به بعد تیمش را با چهار مهاجم در زمین نگه داشت تا به خواسته‌اش برسد. مدافع کم کرد و نفراتی که به زمین آورد همگی توانستند تاثیرگذار باشند. حردانی آمد یک گل نجات داد و یک پاس گل داد.

ژستد را چطور دیدید؟

ژستد هم گل نزد و گل نزد، ولی یک گل زد که همه گل نزدن‌هایش را جبران کرد. او نشان داد یک فوتبالیست حرفه‌ای است که حتی در یک ربع حضور در میدان هم می‌تواند نتیجه را تغییر بدهد.

رفتارهای گل محمدی بعد از گل استقلال مورد تایید شما بود؟

خیر! فکر می‌کنم این رفتارها مورد تایید هیچ کس نباشد. به شخصه همیشه فکر می‌کردم گل محمدی انسان آرام و یک مربی صبور است ولی به قدری عصبانی شده بود که کسی نمی‌توانست او را کنترل کند. واقعا جای تعجب داشت و خودش باید توضیح بدهد چرا به آن حالت درآمده بود.

فاصله شش امتیازی استقلال با تیم دوم چه کمکی به قهرمانی این تیم می‌کند؟

این تساوی خیلی خیلی به سود استقلال شد. اگر سه امتیاز را می‌داد پرسپولیس در واقع ۶ امتیاز می‌گرفت و آن وقت حفظ صدر جدول دشوارتر می‌شد. ولی حالا هم اتفاقی نیفتاده ۷ بازی و ۲۱ امتیاز سر راه است. استقلال باید بدون توجه به پشت سرش فقط به بردهای بعدی فکر کند تا قهرمان شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها