کد خبر : 72269

27 سال قبل در چنین روزی، جنجالی‌ترین دربی فوتبال ایران رقم خورد.

به گزارش فوتبالی، در تاریخ بازیهای استقلال و پرسپولیس شاهد دیدارهای جنجالی مختلفی بودیم اما بدون شک، جنجالی‌ترین تقابل استقلال و پرسپولیس به دیداری برمی‌گردد که 30 دی سال 1373 برگزار شد.

در آن بازی که در فصل چهارم لیگ آزادگان برگزار شد و احمد ابهران قضاوتش را به عهده داشت( او یک گل استقلال و یک گل پرسپولیس در این بازی را مردود اعلام کرد)، حمید درخشان و نصرالله عبداللهی سرمربی دو تیم بودند.

پرسپولیس در آن بازی با گلهای فرشاد پیوس در دقیقه 51 و بهزاد داداش‌زاده در دقیقه 56، با 2 گل از حریفش پیش افتاد اما بعد از اخراج رضا شاهرودی در دقیقه 58، شرایط بازی به سود استقلال عوض شد.

 

 

آبی‌ها ابتدا در دقیقه 79 توسط صادق ورمزیار یکی از گلهای خورده را جبران کرد و در دقیقه 87 هم ادموند اختر بازی را به تساوی کشاند. گلی که استارت جنجال عجیب دقایق پایانی را زد.

درگیری امیر قلعه‌نویی و مجتبی محرمی در دقیقه 89 نه تنها باعث اخراج این دو بازیکن از میدان شد بلکه تماشاگران پرسپولیس با ورودشان به زمین، اجازه ندادند که دقایق پایانی بازی ادامه پیدا کند و نهایتا آن بازی نیمه کاره ماند.

 

فدراسیون فوتبال هم در واکنش به اتفاقات آن بازی سنگین‌ترین محرومیتهای تاریخ لیگ را برای جنجال آفرینان برید و بازیکنان و مسئولین دو تیم از مدیر باشگاه گرفته تا تدارکات تیم را مجموعا" 156 ماه محروم کرد! سهم پرسپولیسی‌ها از این

محرومیت 132 ماه بود! مجتبی محرمی با 3 سال به سنگین‌ترین محرومیت محکوم شد. احمدرضا عابدزاده 2 سال و رضا شاهرودی نیز یک سال حکم محرومیت گرفتند. پیوس، داداش‌زاده، قلعه‌نویی فکری، ورمزیار و غفوری‎های اصل هم هر کدام 6 ماه محروم شدند.

پرسپولیس به دلیل هجوم هوادارانش به داخل زمین، توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال سه بر صفر بازنده شد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها