کد خبر : 71852

برتری استقلال و سپاهان و توقف پرسپولیس باعث شد شرایط امتیازی مدعیان لیگ برتر، به ضرر قهرمان پنج دوره گذشته مسابقات تغییر کند.

به گزارش خبرورزشی - هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، عصر امروز (شنبه) با هشت دیدار به پایان رسید که شرایط به ضرر پرسپولیس رقم خورد. استقلال با غلبه بر مس رفسنجان، امتیازات خود را به عدد ۳۲ رساند و به لطف توقف پرسپولیس، حالا یک امتیاز با قهرمانی نیم‌فصل فاصله دارد. آبی‌ها با یک تساوی برابر نفت مسجدسلیمان در هفته پانزدهم، نیمه ابتدایی لیگ را با صدرنشینی به پایان می‌رسانند.

پرسپولیس با تساوی عجیب مقابل قعرنشین، با ۲۹ امتیاز در رده دوم جدول باقی ماند و با افزایش فاصله این تیم با صدر جدول به سه امتیاز، تنها یک امتیاز با سپاهانِ رده سومی فاصله دارد. طلایی‌پوشان اصفهان هم فاصله خود را با صدرنشینان لیگ به ترتیب به چهار و یک امتیاز رساندند. آلومینیوم اراک هم با ۲۳ امتیاز، جای مس رفسنجان را در رتبه چهارم جدول گرفت.

در انتهای جدول هم پدیده با چهار امتیاز قعرنشین ماند. نفت مسجدسلیمان نیز با شکست برابر صنعت نفت در بازی شش امتیازی، همچنان در جایگاه پانزدهم جدول قرار دارد و شرایط بدی را تجربه می‌کند.

نتایج کامل دیدارهای هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

نساجی مازندران یک - ذوب‌آهن اصفهان صفر

فجر سپاسی شیراز یک - تراکتور تبریز یک

پدیده خراسان یک - پرسپولیس یک

پیکان یک - آلومینیوم اراک یک

گل‌گهر سیرجان یک - هوادار صفر

استقلال ۳ - مس رفسنجان ۲

سپاهان اصفهان ۲ - فولاد خوزستان یک

صنعت نفت آبادان ۲ - نفت مسجدسلیمان صفر

جدول لیگ برتر در پایان هفته چهاردهم در زیر آمده است:

جدول| استقلال خودش را از رقبا جدا کرد/ همه نتایج به ضرر پرسپولیس

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها