کد خبر : 71849

کارشناس داوری فوتبال کشورمان معتقد است داور مسابقه استقلال - مس رفسنجان در صحنه‌ای که برای تیم میهمان اعلام پنالتی کرد، باید مدافع آبی‌ها را اخراج می‌کرد.

به گزارش خبرورزشی، نوید مظفری درباره عملکرد تیم داوری دیدار استقلال و مس رفسنجان اظهار داشت: در دقیقه یک مسابقه استقلال گلی به ثمر رساند که از سوی داور آفساید اعلام شد و این تصمیم کاملاً درست بود. در ادامه و در دقیقه ۷ مسابقه نیز که اولین پنالتی بازی به سود استقلال اعلام شد، داور به درستی تصمیم‌گیری کرد، چرا که مهدی ترکمان بازیکن مس پای کوین یامگا مهاجم استقلال را زد و این خطای پنالتی بود.

وی ادامه داد: صحنه بحث‌برانگیز دیگر، در دقیقه ۳۲ رقم خورد که به درستی خطای پنالتی محمدحسین مرادمند روی مجید علیاری اعلام شد، اما در این صحنه داور فراموش کرد بازیکن استقلال را اخراج کند. این موقعیت آشکار گل بود و پس از اعلام پنالتی، در صورتی داور به بازیکن مدافع اخطار می‌دهد که جدال بر سر توپ باشد، اما در این صحنه بازیکن استقلال با هُل دادن مرتکب خطا شد که طبیعتاً جدال بر سر توپ نبود.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان با اشاره به پنالتی سوم مسابقه و دوم تیم استقلال تصریح کرد: داور در مورد پنالتی دوم استقلال هم تصمیم کاملاً درستی گرفت، چراکه مدافع مس رفسنجان بازیکن استقلال را سرنگون کرد. اصلاً مهم نیست مدافع قبل یا بعد از ضربه مهاجم به توپ خطا کند. این صحنه پنالتی بود.

مظفری با اشاره به پرچم‌هایی که در این بازی توسط کمک داوران زده شد، گفت: در بازی استقلال و مس، هر دو کمک داور روز خوبی داشتند، اما متأسفانه داور قضاوت خوب خودش را با اخراج نکردن مدافع استقلال زیر سؤال برد و این اشتباه تأثیرگذار در نتیجه بازی را انجام داد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها