کد خبر : 71816

بسیاری از رسانه‌ها و خبرنگاران سعودی با استقبال از حذف استقلال و پرسپولیس، این را فرصتی برای پنجمین قهرمانی الهلال در آسیا می‌دانند.

به گزارش خبرورزشی - با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، دو تیم بزرگ پایتخت موفق نشدند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ را کسب کنند. دو باشگاه استقلال و پرسپولیس موفق نشدند شرایط و ضوابط اعلام شده از AFC را برآورده کنند در نتیجه آنها از حضور در دوره بعدی این پیکارها محروم شده اند.

این مسئله سبب شده است تا بسیاری از رسانه‌ها و کاربران عربستانی در شبکه‌های اجتماعی، از این مسئله استقبال کنند چرا که آنها اعتقاد دارند دو تن از بزرگترین رقبای تیم‌های سعودی و بخصوص الهلال از حضور در این پیکارها محروم شده اند و زمینه جهت قهرمانی دیگری برای الهلال فراهم شده است.

ماجد الشیبانی خبرنگار معروف روزنامه الریاض عربستان در صفحه توئیتر خود نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً پرسپولیس و استقلال را به دلیل عدم کسب مجوز حرفه‌ای، از لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ محروم کرد. آنها سرسخت ترین حریفان الهلال در غرب آسیا هستند. علاوه بر این دو تیم، احتمال عدم حضور کامل السد و الدحیل (به دلیل در اختیار نداشتن بازیکنان ملی پوش خود)، باعث شده است تا الهلال تقریباً در غرب آسیا بدون رقیب باشد.

این روزنامه نگار در ادامه نوشت: این فرصتی جدید برای حضور الهلال در دیدار فینال نسخه بعدی لیگ قهرمانان آسیاست. سه تیمی که در مرحله حذفی لیگ قهرمانان قبلی برابر الهلال به میدان رفتند، در نسخه بعدی حضور ندارند چرا که النصر نیز جواز حضور در این پیکارها را به دست نیاورده است. همه چیز در نسخه بعدی برای قهرمانی الهلال آماده است به جز اینکه فینال به صورت تک مسابقه و در شرق آسیا برگزار می‌شود، اما در هر صورت ما قرار است در فینال بازی کنیم.

تصاویر | شادی سعودی‌ها از حذف استقلال و پرسپولیس

یکی از صفحات هواداری پرمخاطب الهلال نیز با اشاره به حذف استقلال و پرسپولیس نوشت که نهمین جام آسیایی الهلال در دسترس است. این صفحه هواداری به ۴ قهرمانی این تیم در جام باشگاه‌ها و لیگ قهرمانان آسیا، ۲ قهرمانی جام در جام آسیا و ۲ قهرمانی سوپرجام آسیا اشاره کرده و مدعی شده قهرمانی نهم الهلال در آسیا در دسترس است.

تصاویر | شادی سعودی‌ها از حذف استقلال و پرسپولیس

البته الهلال تنها تیم عربستانی نیست که هوادارانش اعتقاد دارند با حذف استقلال و پرسپولیس، راه برای حضور آنها در فینال فراهم شده است. برخی از صفحات هواداری باشگاه الشباب عربستان نیز حذف سرخابی‌های پایتخت را فرصتی بزرگ برای تیمشان دانسته و نوشته اند شرم بر الشباب که اگر نتواند با این شرایط راهی دیدار فینال شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها