کد خبر : 71815

یک نماینده مجلس می‌گوید متن قرارداد ویلموتس که برای بررسی به مجلس شورای اسلامی ارائه شده بود، واقعی نبوده است و این قرارداد از جای دیگری این متن تهیه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، سیداحسان قاضی زاده هاشمی با اشاره به حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا و ایراد دولتی بودن این دو باشگاه گفت: ما ردیف بودجه تحت عنوان استقلال و پرسپولیس نداریم. در سال گذشته هم این اعتبار گذاشته شده بود. خود بنده با استناد به همین اتفاق که بحث خصوصی سازی بود این را گرفتیم ولی دولتها از اختیارشان نمی‌گذرند. اگر بخواهم راجع به این اتفاق صحبت کنم، یک بخش حقوقی و فنی و ضعف کارکرد بین الملل چه در فدراسیون و چه در وزارت ورزش است. اینها جای بحث و پیگیری دارد. هواداران هم حق دارند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: روند خصوصی سازی روندی نبود که درست باشد. در خصوصی سازی باید دیون و حساب و کتاب یک جا شفاف شود. وقتی شفافیت وجود نداشته باشد، به نام این دو باشگاه ده‌ها نفر برای خودشان حساب بانکی باز کرده باشند که خیلی‌ها بسته نباشد و بگویند طلبکار و دیونش مشخص نباشد، پرونده‌های مفتوح خارجی باشد، هرکسی مدعی این دو جا باشد، شفافیت نباشد و یک تیم حسابرسی زبده بر سر کار نباشد… و اینها بیشتر قالب رسانه‌ای به خودش بگیرد تا جنبه عملی، شاهد چنین وضعیت‌هایی خواهیم بود.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: اصولاً در حوزه بین الملل ورزش به صورت کلان اعم از قراردادهای خارجی و نقش آفرینی در دیپلماسی ضعف‌های مفرط داریم و آسیب دیده‌ایم. این‌طور نیست که برویم وکیل یا دوست خودمان را بیاوریم. رفته‌اند در سوئیس دوستشان را پیدا کردند…

وی یادآور شد: مجلس از ابتدا پیگیر بود. اواخر دور گذشته مجلس خودمان روشنگری قرارداد مارک ویلموتس (سرمربی سابق تیم ملی) را ما انجام دادیم. همان زمان راجع به کالدرون و استراماچونی (سرمربیان سابق پرسپولیس و استقلال) متون قرارداد را از جاهای دیگر پیدا می‌کردیم.

قاضی زاده هاشمی گفت: متنی که ارائه شد (ویلموتس) متن واقعی نبود! متن را از جای دیگری پیدا کردیم و دیدیم سه جور متن وجود دارد. حتی متن قرارداد کارلوس کی روش را از سال اول تا آخر را بررسی کردیم که نشان می‌داد عوامل غیر ورزشی و غیر حقوقی داشته و هرکسی آمده یک چیزی اضافه کرده است. اینها اسلوب می‌خواهد.

وی که با برنامه ورزش و مردم گفتگو می‌کرد، تصریح کرد: الان بخش بین الملل ورزش ما چه کسی است؟ حتی در فدراسیون فوتبال نمی‌توانید افراد مشخص حرفه‌ای و عالی پیدا کنید و بگویید چه کسانی مسئول هستند. بیشتر می‌گویند من رفتم و تماس گرفتم و عکس یادگاری می‌گیرند. با عکس گرفتن کار ورزش به مدار خود بر نمی‌گردد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها