کد خبر : 71684

بله من نگران استقلال هستم

بله من نگران استقلال هستم

پیشکسوت مطرح استقلال گفت: انتظار برخورد صمیمانه‌ای از «فرهاد مجیدی»، کادر فنی و بازیکنان استقلال نداشتم، اما آنها آنقدر استقبال خوبی داشتند که موجب خوشحالی‌ام شد.

به گزارش ایرنا، حسن روشن یکی از نام‌های ماندگار و بزرگ تاریخ فوتبال ایران و استقلال محسوب ‌می‌شود. او تنها فوتبالیست تاریخ فوتبال ایران است که در جام‌جهانی، جام ملت‌ها و المپیک گل زده است. روشن این روزها در کنار استقلال است. او به ورزشگاه می‌رود، در تمرینات استقلال حاضر می‌شود تا به تیمی که سال‌ها برایش بازی کرد روحیه بدهد. آخرین مصاحبه حسن روشن رات در زیر بخوانید:

*وظیفه من است به‌عنوان یک استقلالی باید جایی بروم که خانه من است. جایی که سال‌های جوانی‌ام را در آن پشت سر گذاشته‌ام و از این اتفاق خیلی خوشحال هستم.

*حسن روشن آدمی است که حرفش را می‌زند و با فردی تعارف ندارد. اگر خوبی باشد می‌گوید و اگر بدی دید به زبان می‌آورد. خیلی سال بود به تمرین استقلال نرفته بودم، اگر اشتباه نکنم حداقل ۱۵سال پایم را به محل تمرین استقلال نگذاشتم.

*فرهاد پسر خوبی است. انتظار این برخورد گرم و صمیمانه‌ای را از مجیدی، کادر فنی و بازیکنان استقلال نداشتم. آنها کاری کردند که خوشحال شدم و الان می‌گویم همه پیشکسوت‌ها باید کنار استقلال حضور داشته باشند.

*باید پیش‌قدم بشویم تا تشکیلات قوی داشته باشیم. به همه دوستانم زنگ می‌زنم، با اجازه علی جباری که بزرگ همه ماست و ریاست کمیته پیشکسوت‌ها را بر عهده دارد قدم‌های خوبی را بر می‌داریم. دست او را می‌بوسم و می‌خواهم باشد و کمک کند، می‌توانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

*به بازیکنان گفتم وقتی زمان بگذرد می‌شود که چه کسانی دلشان برای تیم می‌سوزد و می‌خواهند با انتقاد کمک کنند. اگر مشکلی باشد می‌گویم و اگر نه حمایت می‌کنم. با استقلال زندگی کرده‌ام و بهترین روزها را داشته‌ام. الان اگر حسن روشن در این جامعه برای خود اسم و رسمی دارد به خاطر استقلال بوده است و هیچ وقت اینها را فراموش نمی‌کنم.

توقع چنین برخوردی از فرهاد مجیدی نداشتم/ برای کشف استعدادها باید وقت بیشتری بگذارد/ راستش را بخواهید نگران استقلال هستم

*استقلال تیم خوبی دارد و بازیکنان جوان و با انگیزه‌ای در تیم هستند که می‌تواننتد فصل خوبی را برای استقلال رقم بزنند. تا اینجای لیگ در صدرجدول قرار دارند و امیدوارم این صدرنشینی ادامه داشته باشد، اما نگران یک موضوع هستم. اینکه برای سال بعد و سال‌های بعد چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. اگر استقلال قهرمان شود چه چیزی به آینده این تیم اضافه می‌شود، چراکه در سال‌های اخیر بازیکنان زیادی هر سال در پایان فصل جدا شده‌اند. این روند باید از بین رود، استقلال هر سال باید تقویت شود نه اینکه هر سال تضعیف شود. این بازیکنان خارجی که در استقلال هستند می‌مانند یا نه؟ اینها باید توسط مدیریت که به نظرم تا حالا خوب کار کرده، درست شود.

*فرهاد باید نگاه بهتر و بیشتری به آکادمی داشته باشد، باید وقت بیشتری بگذارد و برود و استعدادها را شناسایی کند، باید قراردادها طوری بسته شود که یک بازیکن حداقل سه چهار سال در این تیم حضور داشته باشد نه اینکه آمد و چهره شد برود جای دیگر و دست مربی در پوست گردو بماند.

*باید یک بار برای همیشه به شرایط و استانداردها برسیم. هر سال با من بمیری تو بمیری می‌رویم، اصلا یک جور دیگر صحبت می‌کنم. الان می‌خواهیم برویم در آسیا و سه بازی کنیم و حذف بشویم، خب همین اول حذف شویم. همیشه گفته‌ام زمانی باید در این رقابت‌ها حاضر شویم که شانس قهرمانی داشته باشیم وگرنه باید عذرخواهی کرده و قید این رقابت‌ها را بزنیم. الان تمام دغدغه تیم‌های ایرانی در طول فصل این است که سهمیه آسیا را بگیرند وگرنه کسی به قهرمانی در این بازی‌ها فکر نمی‌کند، تیمی باید ناراحت از رفتن در آسیا باشد که می‌تواند قهرمان شود نه اینکه نمایندگان ما بروند و با چهار تا بازی حذف می‌شوند. اکنون کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا این لطف را در حق فوتبال ایران کرده است و باید از آن بهره برد و تمام زیر ساخت‌ها را درست کرد. حداقل با این کار به فوتبال کمک و خدمت کنیم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها