کد خبر : 70950

رئیس مجلس تاکید کرد: معلمان خرید خدماتی نیز مانند سایر معلمان در هفته ۲۴ ساعت تدریس داشته و فرصت مطالعاتی آنها باید در قالب ۴۴ ساعت قانون کار دیده شود.

به گزارش ایسنا، نصرالله پژمانفر در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی مجلس گفت: نیروهای خرید خدماتی سابقه زیادی در تدریس دارند و باید حداقل حقوق کارگری به آنها پرداخت شود و بیمه کامل داشته باشند اما دستگاه های نظارتی به این موضوع ایراد گرفتند و گفته‌اند منظور از حقوق کارگری حداقل ۴۴ ساعت کار در هفته است در حالی که این معلمان ۲۴ ساعت در هفته تدریس می کنند.

وی در ادامه گفت: نیروهای خرید خدماتی مانند سایر معلمان در هفته ۲۴ ساعت تدریس دارند اما کمتر از ۲ میلیون دریافتی آنها است و حقوق آنها با تاخیر زیادی پرداخت می شود تعداد آنها ۳۲ هزار نفر است و انتظار می رود این موضوع از طریق آموزش و پرورش و دستگاه‌های نظارتی دنبال شود.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: با دستگاه های نظارتی صحبت خواهیم کرد درست است در قانون کار ۴۴ ساعت پیش بینی شده است اما معلمان خرید خدماتی ۲۴ ساعت در هفته تدریس داشته و فرصت مطالعاتی آنها باید در این ۴۴ ساعت دیده شود از طریق دستگاه های نظارتی این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها