کد خبر : 70152

شوت استثنایی عقیل کعبی در حالی دروازه پرسپولیس را گشود که رادوشویچ تصور می‌کرد توپ را به کرنر خواهد فرستاد.

به گزارش "ورزش سه"، دقایقی پیش از اینکه عقیل کعبی گلی تماشایی را وارد دروازه پرسپولیس کند، رادوشویچ با یک سیو مهم دروازه تیمش را نجات داده بود اما این بار دچار اشتباه محاسباتی شد تا برخلاف اکثر بازی‌هایش نتواند دروازه را بسته نگه دارد.

در لحظه ای که عقیل کعبی پشت ضربه ایستگاهی قرار داشت و دو بازیکن مس در کنار توپ بودند، کارگردان دوربین را روی چهره بازیکنان مضطرب پرسپولیس در دیوار دفاعی بُرد. جایی که وحید و امیری و رضا اسدی در حال بحث بودند و میلاد سرلک نیز خود را آماده یک جانفشانی فوتبالی با حرکت به سمت ضربه زننده پس از سوت داور می‌کرد.

اما بلافاصله پس از سوت حسن اکرمی عقیل کعبی با یک استارت سریع و شوتی پرقدرت دروازه پرسپولیس را نشانه گرفت. توپ در فاصله یک ثانیه حدود 35 متر فاصله تا دروازه را در نوردید تا سرعت 2.1 کیلومتر بر دقیقه را ثبت کند؛ کنایه آمیز اینکه با حفظ همین سرعت تا چند ساعت بعد توپ در زمین ورزشگاه آزادی هم می‌توانست فرود بیاید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رادوشویچ که همیشه نشان داده تبحر ویژه ای در سیو توپ‌های تک به تک دارد، یک بار دیگر ثابت کرد که به همان اندازه دچار ضعف در شوتهای از راه دور است. بنابراین وقتی این شلیک جانانه به سمت دروازه اش رفت، با یک اشتباه محاسباتی نتوانست محل دقیق آن در لحظه رسیدن به دروازه اش حدس بزند و باتوجه به سرعت بسیار بالای توپ، دروازه اش را باز شده دید.

البته نباید از این موضوع هم غافل شد که سرعت بالای توپ در تبعات این گام اشتباه به سمت چپ تاثیر داشت و شاید اگر ضربه به شکلی فنی تر زده می‌شد، رادو می‌توانست با یک شیرجه این اشتباهش را جبران کند؛ هرچند که شاید تصور می‌کرد توپ با افزایش ارتفاع قرار است از بالای دروازه به بیرون برود.

با این حال نمایش قابل قبول این دروازه بان کروات با گلی که از فاصله دور خورد، کاملا زیر سوال رفت و چه بسا منجر به تصمیمی جدید از سوی یحیی گل‌محمدی درباره خط دروازه هم بشود.

پرسپولیس که در فصل جاری آمار فاجعه باری در خط دروازه داشته حالا با ناکامی در 5 کلین شیت که سه تا سهم لک و دو تا سهم رادو بوده، پای به هفته ششم خواهد گذاشت و شاید همین 5 نمایش ضعیف در نهایت منجر به از دست رفتن قهرمانی برای پرسپولیس بشود؛ از دست رفتن قهرمانی برای تیمی که در سالهای قبل تر با خط دفاع و دروازه مطمئن خیلی زود با صدرنشینی های متوالی، قهرمانی را قطعی می‌کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها