کد خبر : 70150

تیم پرسپولیس در فصل جاری از نظر دقت پاس شرایط نامطلوبی را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در بازی برابر مس رفسنجان سرانجام توانست از نرخ 2000 پاس عبور کند که با استاندارد پرسپولیس، این عدد باید در بازی قبلی به دست می‌آمد اما شرایط متفاوت سرخپوشان این رکورد را یک هفته عقب انداخت.

بازیکنان پرسپولیس در این فصل 2149 پاس رد و بدل کرده‌اند و با متوسط 429 پاس در هر بازی، موقعیت خوبی در لیگ ایران دارند اما زمانی که کار به بررسی دقت پاس برسد، پرسپولیس در رده تیمهای معمولی قرار می‌گیرد.

سرخپوشان پایتخت به طور متوسط در فصل جاری دقت 78.3% را دارند و این در حالی است که فصل گذشته حداقل نرخ 80 درصدی برای این تیم به ثبت می‌رسید.

 

فرشاد فرجی باتوجه به اینکه در تمام دقایق به میدان رفته، با 245 پاس بیشترین تعداد پاس را در بین بازیکنان دارد. دقیق‌ترین بازیکن پرسپولیس، علی نعمتی و میلاد سرلک هستند که که کمی بیشتر از 90% پاسهایشان به مقصد رسیده است. البته آنها روی هم تنها یک پاس کلیدی داده‌اند تا مشخص شود این دقت بالای پاس مربوط به رد و بدل کردن توپ به شکلی کم خطر بوده است.

رضا اسدی دیگر هافبک دفاعی پرسپولیس که در این فصل 5 پاس کلیدی داده، با آمار ناامیدکننده 79.19% پاس صحیح پای به ششمین بازی خود خواهد گذاشت. اسدی اگرچه تلاش می‌کند در بازیسازی عملکرد خوبی داشته باشد اما حتی در پاسهای کم خطر نیز پر اشتباه ظاهر می‌شود و به هیچ عنوان مهره قابل اطمینانی نشان نداده. او در بازی دیروز نیز بارها توپ را لو داد.

وحید امیری اگرچه زمان کمتری نسبت به اسدی در زمین بوده اما تعداد پاس بالاتری از او را داده است. مهدی ترابی که در این فصل فروغ چندانی نداشته همچنان با 7 پاس کلیدی بهترین بازیکن پرسپولیس از این نظر محسوب می‌شود. او دقت پاس چندان خوبی ندارد اما باید توجه کرد که ترابی بیشتر دقایق بازی را در زمین حریف سپری می‌کند و توپ هایش در میان پرسینگ حریف منتقل می‌شوند.

با این حال نکته مهم آمار نامطلوب دقت پاس در تیم پرسپولیس است که روی مالکیت توپ و موقعیت سازی این تیم هم تاثیر خود را گذاشته؛ به نظر می‌رسد پرسپولیس در مرکز زمین همچنان با خلا یک بازیکنی که بتواند توپ را با دقت منتقل کند دست به گریبان است و در کناره ها هم به خصوص مدافعان راست و چپ به هیچ عنوان قابل اعتماد نبوده‌اند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها