کد خبر : 69973

به گزارش خبرورزشی، در آستانه برگزاری دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل سوریه با یکی از پیشکسوتان تیم استقلال در رابطه با شرایط تیم ملی و بازی قبلی مقابل لبنان به بحث نشستیم. مهدی فنونی زاده در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره عدم دعوت بازیکنان استقلال به عنوان صدرنشین لیگ برتر به تیم ملی همچنین بازی نگرفتن اسکوچیچ از تنها استقلالی حاضر در این تیم حرف زد:

بازی مقابل سوریه را چطور پیش بینی می‌کنید؟

سوریه تیمی نیست که بخواهد جلوی ایران را برای رسیدن به جام جهانی بگیرد. آنها در بازی رفت هم باختند و قبل از آن هم بارها به ما باخته‌اند. اگر تیم ملی بهتر از نفراتش استفاده کند قطعا می‌تواند سوریه را راحت شکست بدهد.

منظورتان ترکیب تیم ملی در بازی قبلی است؟

بله. چرا اسکوچیچ از مهدی قائدی در ترکیب اصلی استفاده نکرد! اصلا به نظر من هر زمان مهدی طارمی در ترکیب نبود قایدی باید فیکس بازی کند. قایدی جزو ۳ لژیونر گرانقیمت ایران است. آن هم با یکی دو فصل فوتبال در لیگ ایران به چنین جایگاهی رسیده است. او قراردادی بسته که خیلی از بازیکنان مطرح بعد از سال‌ها فوتبال هنوز نتوانسته اند چنین درآمدی داشته باشند.

اما قایدی در بازی با کره‌جنوبی در دقایق پایانی به میدان رفت؟

چرا اسکوچیچ چنین رفتاری با این بچه می‌کند؟ یعنی قایدی که در استقلال ۱۰ می‌پوشید و الان همه کاره تیم الاهلی است لیاقت دو دقیقه بازی در تیم ملی را دارد؟ چرا این جوان را تحقیر می‌کنید؟ اصلاً اسکوچیچ حق ندارد در تیم ملی را رو به استقلالی‌ها ببندد. مقابل لبنان با آن دفاع اتوبوسی یک مهدی قایدی می‌توانست کل دفاع شان را بر هم بریزد، پنالتی بگیرد و یا خودش گل بزند. چرا اسکوچیچ به این بازیکن فرصت درست و حسابی نمی‌دهد؟ این تیم ملی برای یک مملکت است نه برای یک نفر یا یک تیم خاص.

آقای اسکوچیچ! چرا قایدی را تحقیر می کنید؟/ شما حق ندارید استقلالی ها را به ترکیب تیم ملی راه ندهید!

استقلال در حال حاضر در صدر جدول است ولی فقط یک نماینده در تیم ملی دارد. این مسئله چه ارتباطی با موضوع مد نظر شما دارد؟

گفتم که کلاً استقلالی‌ها را به تیم ملی راه نمی‌دهند. سیاوش یزدانی فصل پیش بهترین دفاع میانی لیگ برتر بود، چرا نباید در تیم ملی فیکس بازی کند؟ یعنی صادق محرمی‌از وریا غفوری بهتر است؟ چرا کاپیتان استقلال را به تیم ملی دعوت نمی‌کنند؟ سیاوش یزدانی و وریا غفوری باید در تیم ملی فیکس بازی کند. حسینی باید گلر یک تیم ملی باشد. تا وقتی که یادمان هست همیشه استقلال نماینده بیشتری از پرسپولیس در تیم ملی داشته. یادمان نرفته در مسابقات آسیایی پکن، ۱۳ بازیکن تیم ملی استقلالی بودند. حتی ذخیره‌های روی نیمکت استقلال هم به تیم ملی دعوت شدند. تاکی باید چنین نگاهی به تیم ملی داشته باشند که استقلالی‌ها را نادیده بگیرند!

در بازی با سوریه طارمی و جهانبخش غایب هستند. به نظر شما شرایط برای تیم ملی مقابل سوریه چگونه خواهد بود؟

گفتم مهدی قایدی باید از ابتدا در ترکیب تیم ملی بازی کند. او در کنار سردار آزمون خط دفاع سوریه را بیچاره می‌کنند. ما که دیگر نباید برای بازی با سوریه نگران چیزی باشیم، آن هم با این همه لژیونر. باید راحت این تیم را شکست داد.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها