کد خبر : 69523

پرسپولیس که فصل گذشته با کسب عنوان بهترین خط دفاع توانسته بود قهرمان لیگ برتر شود این فصل در هر ۳ بازی ابتدایی خود گل خورده است!

به گزارش خبرورزشی، سرمربی پرسپولیس پیش از بازی با آلومینیوم اراک به درستی نگرانی خود رت بابت گل‌های خورده تیمش ابراز کرد. یحیی گل محمدی در این رابطه گفت: چهار گل از پنج گل به ثمر رسیده برای ما توسط مهاجمان بوده که  نقطه روشن بازی‌های این فصل پرسپولیس است، باید سعی کنیم تمرکز بیشتری داشته باشیم، مسئولیت هر اتفاقی از نظر فنی بر عهده من است، در دفاع باید بیشتر مراقبت کنیم، خط حمله به خوبی گل می‌زند.

به نظر می‌رسد سرمربی  پرسپولیس به خوبی دریافته است که تیمش برای قهرمانی باید کمتر گل بخورد و بهترین خط دفاعی لیگ را همچون لیگ بیستم که فقط ۱۴ گل خورد ازآن خودش کند. جالب آن که پرسپولیس پیش از لیگ بیستم نیز بهترین خط دفاعی را داشت. به آمار زیر توجه کنید؛

لیگ شانزدهم؛ قهرمانی پرسپولیس با ۱۴ گل خورده

شاگردان برانکو در دومین سال حضور این مربی موفق شدند علاوه بر رسیدن به عنوان قهرمانی، بهترین خط دفاع لیگ (مشترکا) را هم از آن خود کنند. سرخ‌پوشان در مجموع بازی‌های خود در لیگ شانزدهم فقط ۱۴ گل دریافت کردند و بدین ترتیب می‌توان گفت آنها قهرمانی خود را با میانگین ۰.۴۶ گل خورده در هر بازی به دست آوردند که در لیگ شانزده تیمی آمار بسیار خوبی است. سرخ‌پوشان در بازی‌های فصل شانزدهم بیرانوند را درون دروازه داشتند و سیدجلال حسینی و محمد انصاری را به عنوان دو مدافع میانی خود به کار می‌گرفتند. حسین ماهینی، صادق محرمی و رامین رضاییان نیز بازیکنان کناری این تیم بودند که در پست‌های چپ و راست خط دفاعی به بازی گرفته می‌شدند. پرسپولیسی‌ها به غیر لیگ شانزدهم، در چند فصل دیگر نیز موفق شدند بهترین خط دفاعی را به نام خود بزنند و البته در لیگ فعلی نیز عنوان بهترین را در فاصله یک هفته مانده تا پایان برای خود کردند.

لیگ هفدهم؛ قهرمانی پرسپولیس با ۱۵ گل خورده

در پایان هفته سی‌ام لیگ هفدهم بار دیگر پرسپولیس توانست قهرمانی خودش  را تکرار کند. این قهرمانی نیز به لطف دروازه و خط دفاع غیرقابل نفوذ این تیم به رهبری سیدجلال حسینی رقم خورد. پرسپولیسی‌ها در این دوره از مسابقات فقط ۱۵ گل دریافت کردند و با شایستگی عنوان قهرمانی لیگ هفدهم را از آن خود کردند.

رمزگشایی از حرف های یحیی گل محمدی/ چه بر سر بهترین خط دفاع لیگ برتر آمده است؟

لیگ هجدهم؛ قهرمانی پرسپولیس با ۱۴ گل خورده

گرچه بیشترین گل را در این دوره سپاهان امیر قلعه‌نویی با ۴۶ گل زده داشت اما باز هم قهرمانی به لطف خط دفاع مستحکم به پرسپولیس رسید. شاگردان برانکو در این دوره ۱۴ گل خوردند در حالی که استقلالی‌ها با ۱۳ گل خورده عنوان بهترین خط دفاع را از آن خود کرده بودند. آبی‌پوشان همچنین با کسب ۳۲ امتیاز در ۱۵ هفته پایانی، بهترین تیم نیم‌فصل دوم بودند، اما این آمار برای رساندن استقلال به چهارمین قهرمانی در لیگ برتر کافی نبود.

لیگ نوزدهم؛ قهرمانی پرسپولیس با ۱۷ گل خورده

هفته آخر لیگ نوزدهم درحالی برگزار شد که قهرمانی پرسپولیس مسجل شده بود اما با این وجود موفق شد سایپا را با ۳ گل شکست دهد. استقلال هم در بوشهر با نتیجه ۴-۱ شاهین بوشهر را شکست داد و به مقام دوم رسید. در لیگ نوزدهم، استقلال با ۵۵ گل زده بهترین خط حمله را از آن خود کرد و پرسپولیس هم با ۱۷ گل خورده، بهترین خط دفاع را کسب کرد. در این رقابت‌ها دیاباته با ۱۵ گل آقای گل شد و مهدی قایدی هم بهترین آقای پاس گل لیگ نوزدهم شد اما در نهایت قهرمانی به پرسپولیس رسید که کمتر گل خورده بود!

لیگ بیستم؛ فقط ۱۴ گل خورده!

پرسپولیس با فقط ۱۴ گل خورده بالاتر از فولاد خوزستان ( ۱۸ گل خورده) و استقلال ( ۱۹ گل خورده) عنوان بهترین خط دفاع لیگ بیستم را ازآن خود کرد. این قهرمانی درشرایطی حاصل شد که سپاهان اصفهان ۵۳ گل زده ( ۶ گل زده بیشتر از پرسپولیس) و ۲۴ گل خورده ( ۱۰ گل خورده بیشتر از پرسپولیس) و البته ۲ امتیاز کمتر نایب قهرمان لیگ بیستم شد. فراموش نکنید دو تیم سپاهان اصفهان و استقلال تهران ۳ هفته ابتدایی را بدون گل خورده و با کلین شیت پشت سرگذاشته اند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها