کد خبر : 69499

ارسلان مطهری، آرمان رمضانی، محمد آزادی، امین قاسمی‌نژاد و رودی ژستد. این اسامی 5 مهاجم تخصصی استقلال در لیگ بیست و یکم است و در کنار آنها باید سلمانی، حسین‌زاده، مرادی و یامگا را هم قرار داد.

به گزارش ایران ورزشی، بازیکنانی که می‌توانند در پست‌های هجومی به میدان بروند. گرچه مرادی چندان به بازی گرفته نشده اما هم یامگا و هم حسین‌زاده و سلمانی در هفته‌های آغازین لیگ بیست و یکم در ترکیب هجومی استقلال قرار گرفته‌اند تا دایره بزرگی از بازیکنان هجومی در استقلال شکل بگیرد. به زودی نیز رودی ژستد آماده بازی خواهد شد و فرهاد مجیدی سهم بالایی از دقایق حضور در ترکیب استقلال را به این مهاجم مسلمان فرانسوی خواهد بخشید و از او استفاده حداکثری خواهد کرد.

اگر بخواهیم بازی در ترکیب اصلی را میان مهاجمان استقلال اولویت‌‌بندی کنیم ارسلان مطهری و ژستد شانس بیشتری برای حضور در نوک پیکان هجومی استقلال خواهند داشت و احتمالاً فرهاد مجیدی همچنان روی یامگا نیز به عنوان یکی از بازیکنانی که توانایی بازی در این پست را دارد، حساب خواهد کرد. پشت سر این بازیکنان نیز سلمانی و حسین‌زاده به عنوان مهاجم کاذب یا بازیکنانی که قادرند در گوش‌ها به میدان بروند، اقبال بیشتری خواهند داشت و احتمالاً شانس کمتری به امین قاسمی‌نژاد، آرمان رمضانی و محمد آزادی خواهد رسید. بابک مرادی هم از اقبال آنچنانی برخوردار نیست و او نیز در زمره بازیکنانی قرار خواهد گرفت که باید زمان قابل توجهی را برای ورود به ترکیب استقلال صرف کند.

ترافیک در خط آتش استقلال در شرایطی چشم‌ها را متوجه خود کرده که در پست‌های تخصصی خط میانی گزینه‌های آنچنانی دم دست مجیدی نیست و یکی از نگرانی‌های منتقدان نیز همین پست است. نه مهدی مهدی‌پور و نه آرش رضاوند در 3 بازی آغازین لیگ بیست و یکم نتوانسته‌اند مطابق با انتظارات پیش بروند و روزبه چشمی نیز که یکی از عناصر دفاعی‌تر در خط میانی محسوب می‌شود نمایش اطمینان‌بخشی نداشته است. زبیر نیک‌نفس هم که از فولاد به استقلال ملحق شد به رغم آنکه جزو خریدهای مهم پیش‌فصل محسوب می‌شود اما تا امروز نقشی کلیدی در خط میانی استقلال نداشته است.

بنابراین استقلال با همین نگاه سطحی احتیاج به یک هافبک خلاق و پاسور دارد. چیزی شبیه فرشید اسماعیلی یا پیش‌تر پاتوسی که در سال‌های اخیر برای استقلال به میدان رفتند. قطعاً اگر استقلال بخواهد دست روی نمونه خارجی بگذارد و بازیکنی مانند پاتوسی را به خدمت بگیرد باید لیست خود را باز کند اما تا به امروز تلاش مدیران استقلال برای کنار گذاشتن احمد موسوی بی‌نتیجه بوده و از میان مهاجمان متعدد استقلال نیز گزینه‌ای کنار گذاشته نشده است.

درواقع تنها نقطه‌ای که دست مجیدی را باز گذاشته تا در فرصت باقی‌مانده اقدام به حذف بازیکن کند خط حمله است که بیش از ظرفیت لازم و مورد نیاز بازیکن در خود دارد. حال اینکه فرهاد مجیدی در روزهای باقی‌مانده نقل و انتقالات چه تصمیمی بگیرد و کدام یک از عناصر هجومی را کنار بگذارد، روشن نیست اما زمان آنچنانی تا اتخاذ این تصمیم مهم باقی نمانده است و سرمربی استقلال اگر می‌خواهد از بار اضافی مهاجمان بکاهد و در خط میانی اقدام به جذب بازیکن کند باید تا روزهای باقی‌مانده اقدام کند و اگر در نهایت او موفق به انجام این کار نشد باید خودش را برای تصمیمات سخت و احتمالاً پرتبعات آتی در مقابل مهاجمانش آماده کند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها