کد خبر : 68622

مارکو فوتاکس مهاجم 31 ساله و مجارستانی سابق لسترسیتی و وردربرمن، در حال سفر به ایران و امضای قرارداد با استقلال است.

به گزارش ورزش سه، پس از جدایی دیاباته و قایدی، استقلال به دنبال جذب مهاجم خارجی برای تقویت خط حمله خود است و در این میان نیز فرهادمجیدی نام چند بازیکن را برای حضور در جمع آبی پوشان به مدیران باشگاه داده که مصطفی آجورلو به همراه دیگر مدیران استقلال در حال مذاکره برای جذب این نفرات هستند.

یکی از بازیکنان مد نظر مجیدی برای حضور در خط حمله، مارکو فوتاکس مهاجم 196 سانتی متری و مجارستانی است که سابقه بازی با پیراهن لسترسیتی را نیز در کارنامه دارد. این بازیکن دوران حرفه ای خود را از فرانس واروش یکی از مطرح ترین تیم های کشور مجارستان آغاز کرد.

فوتاکس پس از درخشش در رده های پایه فرانس واروش، راهی تیم زیر 19 ساله های نانسی فرانسه شد و سپس به تیم دوم این باشگاه راه یافت. وردربرمن تیم بعدی این بازیکن بلند قامت بود تا اینکه او در سال 2012 به لسترسیتی پیوست اما فرصت زیادی برای حضور در ترکیب این تیم به دست نیاورد و تنها در 12 بازی با پیراهن روباه ها به میدان رفت که البته 2 گل نیز به ثمر رساند.

مارکو فوتاکس گزینه خرید خارجی استقلال

فوتاکس در ادامه به تیم هایی نظیر بلکپول انگلیس، دیوسگیوری مجارستان، مرسین ترکیه و هایدو اشپلیت کرواسی قرض داده شد و در دو فصل گذشته نیز در کشورش و تیم های فیهروار و زالا اگرسزگی به میدان رفت. او فصل قبل در 17 بازی برای زالا اگرسزگی 5 گل به ثمر رساند و 2 پاس گل نیز داد که البته مجموع دقایق حضور او در زمین مسابقه طی این 17 بازی، 958 دقیقه بود. 

فوتاکس در فصل 2019-2020 در 37 بازی که برای فیهروار مجارستان به زمین رفت، 12 گل زد و 3 پاس گل نیز داد.بهترین عملکرد دوران حرفه ای این بازیکن به فصل 2016-2017 بازمیگردد که او در 28 بازی برای هایدوک اشپلیت 21 بار گلزنی کرد و 1 پاس گل داد.

مارکو فوتاکس

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها