کد خبر : 68401

میثم بائو هافبک سابق استقلال معتقد است تغییر و تحولات در پست‌های مختلف باشگاه باید بر اساس شایسته سالاری انجام گیرد تا استقلال بتواند پس از سال‌ها در مسیر شکوفایی گام بردارد.

به گزارش خبرورزشی ، میثم بائو در خصوص شرایط این روزهای استقلال توضیحاتی داده است که در زیر می‌خوانید:

* برای موفقیت یک تیم اتحاد و همدلی باید دیده شود که متاسفانه در مدت زمان مدیریت مددی این اتفاق را شاهد نبودیم و اگر هم دیده می‌شد فقط ظاهر آن از سوی سرمربی و مدیرعامل حفظ می شد. اکنون نیز با آمدن آقای آجورلو و سپردن سکان مدیریت باشگاه به او از سوی وزیر ورزش جهت سر و سامان بخشیدن به کارها باید به شکل همه‌ جانبه از او حمایت کرد اما این مهم نباید از یاد برود که اینجا استقلال است و حسابش با دیگر تیم‌ها متفاوت است.

* در خصوص تغییرات در باشگاه آنچه که می باید لحاظ شود شایسته‌ سالاری است. باید فارغ از نام‌ها و اینکه فلانی چه مدت زمانی در استقلال توپ زده تقسیم مسئولیت کرد. شایسته‌ سالاری یعنی آنکه با مطالعه دقیق رزومه افراد را بررسی کرده و آن که برای مدیریت آکادمی مناسب است را در آکادمی قرار داده و یا آنکه در معاونت فرهنگی کارآمدتر است را در آن پست به کار گیرند. البته آنچه که مرسوم شده حضور افراد تازه وارد با روی کار آمدن هر مدیرعامل است و از این جهت نمی‌توان به سردار آجورلو بابت تغییر و تحولات صورت گرفته در استقلال خرده گرفت. امیدوارم این جابه‌جایی‌ها در باشگاه با اتفاقات مثبت برای شکوفا شدن هرچه بیشتر استقلال همراه باشد.

* با شناختی که از آقای جلالی دارم فرهاد مجیدی نباید نگرانی خاصی بابت آلترناتیو بودن ایشان داشته باشد. با توجه به اینکه سال گذشته در مقطعی از حضور ایشان در باشگاه نساجی استفاده می کردیم یکی از دغدغه‌های او پرورش بازیکن و استعدادیابی بوده است. به اعتقادم سردار آجورلو برای مدیریت آکادمی باشگاه بهترین انتخاب ممکن را داشته است چرا که آقای جلالی جدا از علاقمندی به پرورش بازیکنان جوان انسانی سالم و مربی باتجربه ای است و این خود یکی از بهترین فاکتورهای لازم برای برعهده گرفتن مدیریت آکادمی باشگاه است.

* جذب بازیکن خارجی با نظر گابریل پین اتفاق مثبتی است چرا که او مربی بزرگی است و می‌تواند منشا اثرات مثبتی در استقلال باشد. به اعتقاد من اگر قرار به خرید بازیکن خارجی است  باید بازیکنی خریداری شود که کیفیت لازم را برای حضور در میدان و کمک به تیم داشته باشد نه آن که مثل خیلی از دیگر خریدهای خارجی استقلال به نیمکت قفل و زنجیر شود. با توجه به رفتن مهدی قایدی و شیخ دیاباته حتماً باید یکی از اولویت‌های خرید بازیکن، مهاجمی باشد که بتواند به خوبی جای خالی قایدی و دیاباته را در زمین پر کند.

* آینده استقلال خیلی قابل پیش‌بینی نیست و باید منتظر ماند و دید مدیریت جدید تا چه میزان به سرمربی فرصت کار خواهد داد اما با شرایط موجود فکر می‌کنم استقلال این فصل نتایج بهتری کسب خواهد کرد.

* به امید خدا پس از سال‌ها هواداران استقلال از نگرانی خارج می شوند و پس از ۸ سال جام قهرمانی را می بینند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها