کد خبر : 68270

با تغییراتی که در مدیریت باشگاه استقلال به وجود آمده، انتظار می‌رود که این تیم فعالیت خود را در نقل و انتقالات نیز تکمیل کرده و با جذب بازیکنان مورد نظر وضعیت خود را تا حدی بهبود ببخشد. استقلال بازیکنان بسیاری را در نقل وانتقالات پیش فصل لیگ بیست و یکم از کف داده و هنوز نیز به زعم بسیاری از کارشناسان نتوانسته بازیکنانی هم‌وزن و هم‌طراز جدا شده‌ها به خدمت بگیرد. به همین دلیل روند جذب بازیکنان باید ادامه یابد تا استقلال وضعیت مطلوب‌تری را تجربه کند.

به گزارش ایران ورزشی، با توجه به اینکه مددی از استقلال رفته و دست مجیدی نیز برای بازگرداندن فرشید اسماعیلی باز شده، به نظر می‌رسد او اولین بازیکنی باشد که ظرف روزها و حتی ساعات آتی پای میز مذاکره با استقلال بنشیند و قرارداد. البته اسماعیلی با پیشنهادی از امارات نیز مواجه است که بدون شک اگر این پیشنهاد چرب‌ترباشد، استقلال قادر به بازگرداندن او نخواهد بود و باید در این پست سراغ بازیکنان خارجی برود.

دیگر بازیکنی که مورد توجه سرمربی استقلال قرار دارد، روزبه چشمی است. بازیکنی که مذاکراتی هم با سرمربی استقلال انجام داده و قرار شده در روزهای آتی به باشگاه استقلال برود و برای حضور در این باشگاه به توافق برسد. نزدیکان به باشگاه استقلال از احتمال بالای بازگشت چشمی به استقلال خبر می‌دهند و از این رو که مسعود ریگی نیز از استقلال رفته، بازگشت چشمی منجر به تقویت خط میانی استقلال بخصوص پست هافبک دفاعی خواهد شد. چشمی سال‌های اخیر را در لیگ قطر سپری کرده و چندان برای بازگشت به فوتبال ایران و استقلال بی‌میل نیست و پیش‌بینی می‌شود او یکی از بازیکنانی باشد که در روزهای آتی با استقلال قرارداد منعقد کند.

البته باید باور داشت که آنچه سبب جذب این بازیکنان خواهد شد، تأمین بودجه کافی است. مصطفی آجورلو، مدیرعامل باشگاه استقلال که در روزهای اخیر تغییراتی را در این باشگاه ایجاد کرده اگر قادر به تأمین اعتبارات کافی باشد، جذب این بازیکنان چندان دشوار نخواهد بود.

آجورلو باید در راستای جذب منابع مالی سریع‌تر اقدام کند چون مجیدی نام چهار بازیکن خارجی را نیز به او داده و مدیرعامل باشگاه استقلال موظف است در روزهای باقی‌مانده تا پایان نقل و انتقالات دو گزینه از چهار گزینه را به خدمت بگیرد.

چنانچه اسماعیلی و چشمی به استقلال برگردند و دو بازیکن خارجی نیز که گفته می‌شود یکی از آنها به طور قطع برای خط حمله به خدمت گرفته خواهند شد، در ترکیب استقلال قرار بگیرند، استقلال با تیمی امیدوارکننده‌تر از قبل وارد لیگ بیست‌ویکم خواهد شد.

حقیقت این است که استقلال با ظرفیت‌های فعلی، تیمی نیست که از پس تیم‌های پرسپولیس و سپاهان برآید اما تردیدی نیست اگر همین جاهای خالی باقی‌مانده با جذب بازیکنان قابل قبول پر شود، استقلال حرف‌های بسیاری در لیگ بیست‌ویکم برای گفتن خواهد داشت و به سمت موفقیت پیش خواهد رفت.

البته به جز جذب بازیکنان جدید، استقلال باید در بخش فنی نیز تیمی بی‌نقص باشد و با تدابیر ویژه گام به لیگ بیست‌ویکم بگذارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها