کد خبر : 67746

چندی پیش بود که بالاخره طلسم حضور گابریله پین مربی ایتالیایی در تمرینات استقلال شکسته و این مربی کهنه‌کار راهی دبی شد تا به تمرینات آبی‌پوشان اضافه شود. اما نکته‌ای که در این میان وجود داشت، مشکل حضور او روی نیمکت استقلال بود.

به گزارش ایران ورزشی، طبق قانون جدید فدراسیون فوتبال در خصوص جذب مربی و بازیکن خارجی، تیم‌هایی که رأی قطعی و محکومیت نهایی بابت پرونده‌های‌شان در فیفا دارند، قادر به استفاده از خارجی‌ها در تیم‌شان نیستند.

علاوه بر این، چنانچه تیمی پرونده نهایی‌شده‌ای نداشته باشد، باید ضمانت‌نامه بانکی را در اختیار فدراسیون فوتبال قرار دهد تا مجوز حضور مربی یا بازیکن خارجی در تیم جدیدش صادر شود. در همین راستا و با توجه به اینکه استقلال پرونده قطعی در فیفا ندارد، آنها به‌دنبال تأمین ضمانت‌نامه بانکی بودند تا با پرداخت آن به فدراسیون فوتبال، مجوز حضور گابریله پین روی نیمکت تیم‌شان را دریافت کنند که در نهایت این اتفاق دیروز رخ داد و با پرداخت ضمانت‌نامه‌ای معادل 10درصد کل قرارداد، این مربی مشکلی بابت حضور روی نیمکت آبی‌ها در دیدار برابر الهلال و لیگ جدید نخواهد داشت.

علاوه بر این، گابریله پین همان روز نخست حضور در دبی، 30 درصد از قرارداد 200 هزار دلاری‌اش را به‌صورت نقد از بهرام امیری سرپرست آبی‌ها دریافت کرد تا بدین صورت پیش‌پرداخت این مربی به او داده شود، ضمن اینکه باشگاه استقلال هزینه بلیت 2500 دلاری این مربی از ایتالیا به امارات را تقبل کرده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها