کد خبر : 67302

5 بازیکن کلیدی تا امروز از استقلال رفته‌اند و طبق اظهارات اخیر مدیران باشگاه استقلال (مددی و ملکیان) پرونده فرشید اسماعیلی و ارسلان مطهری تا امروز بسته شده است.

به گزارش ایران ورزشی، ماجرای کنار گذاشتن این دو بازیکن از استقلال اما بسیار عجیب است چون هم فرشید اسماعیلی و هم ارسلان مطهری در لیگ بیستم جزو بازیکنان تأثیرگذار استقلال بودند؛ بخصوص اسماعیلی که دست کم بین 5 بازیکن برتر استقلال از نظر آماری قرارداشت و حتی در لیگ قهرمانان آسیا درخشید و بعد از قایدی بهترین استقلال در بازی‌های عربستان بود.

احمد مددی، مدیرعامل استقلال اما در تاریخ 5 شهریور در مصاحبه‌ای با برنامه ورزش و مردم وقتی با سؤالی درباره وضعیت مطهری و اسماعیلی مواجه شده این جملات را به زبان آورد:

این دو بازیکن در لیست تمدیدی‌ها نیستند، سرمربی تیم روی آنها نظری ندارد و احتمال جدایی آنها هست. مسعود ریگی هم رقم قرارادی پیشنهاد داده که ما توان پرداخت آن را نداریم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در حالی ادعا کرده که فرشید اسماعیلی در لیست فصل بیست و یکم استقلال حضور ندارد و فرهاد مجیدی او را از لیست کنار گذاشته که سرمربی استقلال در مصاحبه‌ای که در تاریخ 28 تیرماه با رسانه‌ها انجام داد عیناً این عبارات را درباره بازیکنانی که قراردادشان به پایان می‌رسد به زبان آورد:

اجازه نمی‌دهم یک بازیکن از استقلال جدا شود و اگر این اتفاق بیفتد من هم می‌روم. باید قرارداد تمام بازیکنانم را تمدید کنند. ۴۵ روز دیگر با الهلال بازی داریم. اینگونه نیست که یک تیم الکی بالا برود. یک تیم باید ساختار داشته باشد. فرشید اسماعیلی، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر و در کل اکثر بازیکنان استقلال آخر فصل قراردادشان تمام می‌شود. آقایان عین خیال‌شان نیست و در باشگاه نشسته‌اند...

سرمربی استقلال در میان صحبت‌های خود نام فرشید اسماعیلی را هم به زبان آورده و حتی مددی را به واسطه بی‌توجهی به تمدید قرارداد این بازیکن مورد نقد قرارداده است اما اکنون و بعد از گذشت حدود دو ماه مدیرعامل باشگاه استقلال در مصاحبه تلویزیونی صراحتاً اعلام می‌کند که فرشید اسماعیلی و ارسلان مطهری در لیست مجیدی حضور ندارند!

پرسش این است که اگر فرهاد مجیدی نیازی به فرشید اسماعیلی نداشت چرا در تاریخ 28 تیرماه صراحتاً اعلام کرد قرارداد اسماعیلی باید تمدید شود؟ پرسش دیگر اینکه اگر به واقع مجیدی نیازی به اسماعیلی ندارد چرا خودش این موضوع را رسانه‌ای نکرده است؟ سکوت مجیدی شاید بی‌ارتباط با خواست خود مددی برای کنار گذاشتن فرشید اسماعیلی نباشد وگرنه عین عبارات چند ماه قبل فرهاد مجیدی درباره فرشید اسماعیلی در رسانه‌ها موجود است و اگر سرمربی آبی‌ها نظری روی این بازیکن نداشت بدون شک در آن تاریخ نیز از مددی نمی‌خواست قرارداد این بازیکن را تمدید کند.

مضاف بر آن فرشید اسماعیلی به لحاظ فنی آنقدر شرایط مطلوبی داشته که هر مربی آرزوی داشتنش را دارد و بعید است که سرمربی استقلال هم نظری روی این بازیکن نداشته باشد. اسماعیلی همین حالا از باشگاه گل گهر سیرجان پیشنهاد مالی قابل توجهی در دست دارد و امیر قلعه‌نویی به شدت خواستار جذب این بازیکن است اما او عمیقاً دوست دارد که در استقلال بماند در حالی که به نظر می‌رسد مدیران استقلال در تلاشند تا با این حربه از میزان دستمزد درخواستی این بازیکن و ارسلان مطهری بکاهند.

در مذاکراتی که مطهری با باشگاه استقلال داشته درباره نحوه پرداخت از مدیران این باشگاه سؤال کرده که احمد مددی به این بازیکن اعلام کرده هرگاه پول در حساب باشگاه بنشیند به بازیکنان دستمزد می‌دهیم و باشگاه قادر نیست زمان مشخصی را به بازیکن اعلام کند. همین موضوع محل اختلاف میان مطهری و باشگاه استقلال شده و سیاستگذاران استقلال و شخص مددی بعد از اولین نشستی که با این بازیکن داشتند دیگر با وی تماسی نگرفتند تا برای ادامه مذاکرات به باشگاه برود.

ضمن اینکه باید به این نکته مهم نیز توجه داشت که چنانچه مطهری طبق ادعای مدیرعامل استقلال در لیست مجیدی قرار ندارد، باشگاه یک جلسه برای تمدید قرارداد او برگزار نمی‌کرد. برگزاری نشست با مطهری نیز خود به اثبات می‌رساند که این مهاجم هم در فهرست مجیدی بوده و ظاهراً اینجا هم شخص مدیرعامل است که به دلایل مذکور و شاید دیگر علت‌ها علاقه‌ای به تمدید قرارداد مطهری ندارد.

گزارش از : حمیدرضا عرب

ارسال نظر

دیگر رسانه ها