کد خبر : 67217

گرچه سودی که از فروش مهدی قایدی عاید استقلال شده بسیار چشمگیر است و رفتن شیخ دیاباته نیز بار مالی قابل توجهی از روی دوش استقلال برداشته اما از بعد فنی جدایی این دو بازیکن بیشترین لطمه را به استقلال وارد کرده است. به همین دلیل مسئولان باشگاه استقلال در تلاشند تا جای خالی این دو بازیکن را پر کنند.

  به گزارش ایران ورزشی، در قدم اول باشگاه استقلال اقدام به جذب امین قاسمی‌نژاد کرده است. مهاجمی که فصل پیش در تیم پدیده مشهد 11 گل به ثمر رساند و جزو مردان تأثیرگذار این باشگاه بود. قاسمی‌نژاد با اینکه در آستانه 35 سالگی قرار دارد اما مهاجمی است که اگر با مصدومیت ناگهانی مواجه نشود و در فرم بدنی مطلوب قرارداشته باشد لااقل در فصل پیش رو می‌تواند نیازهای استقلال را در خط حمله پاسخ دهد. با این وجود اما جذب قاسمی‌نژاد پایان مأموریت خرید مهاجمان در این باشگاه نیست و تصمیم گیران این باشگاه در تلاشند دو مهاجم دیگر را به خدمت بگیرند تا استقلال با عیار قابل قبولی در بازی مهم 22 شهریور ماه مقابل الهلال عربستان ظاهر شود.

بعد از قاسمی‌نژاد اولین هدف در باشگاه استقلال جذب شیمبا است. مهاجمی که فصل پیش در فولاد خوزستان حضور پررنگی داشت. یکی از دلایلی که سبب شده شیمبا در لیست مجیدی قرار بگیرد تجربه بالای او است. فاکتور مهمی که در بازی بزرگ مقابل الهلال عربستان عمیقاً به کار استقلال می‌آید. شیمبا نیز از لحاظ سنی در دوران پایان فوتبال خود به سر می‌برد اما تصمیم گیران در باشگاه استقلال براین باورند که حضور او نیز در استقلال دست کم برای یک فصل فایده بخش خواهد بود و این بازیکن برزیلی قادر است نیاز استقلال در خط حمله را پاسخ دهد. در اصل این فرهاد مجیدی است که روی جذب شیمبا پافشاری دارد و بعد از به دست آوردن امین قاسمی‌نژاد به مدیران باشگاه استقلال اعلام کرده که در راستای جذب این بازیکن نیز اقداماتی انجام دهند.

اگر شیمبا را نیز استقلالی بدانیم به احتمال زیاد پیر‌ترین زوج تاریخ خط حمله استقلال در لیگ بیست و یکم تشکیل خواهد شد اما تصمیم گیران در باشگاه استقلال بنا دارند یک مهاجم خارجی نسبتاً جوان‌تر را نیز به خدمت بگیرند تا در کنار سبحان خاقانی و حتی آرمان رمضانی میانگین سنی خط حمله استقلال پایین بیاید و در وهله بعد اینکه استقلال از داشتن مهاجمان کافی محروم نشود.

 در واقع اگر مدیریت باشگاه استقلال بعد از جذب شیمبا اقدام به جذب مهاجم خارجی مورد نظر کند(قولش را مددی به سرمربی استقلال داده) تعداد مهاجمان استقلال به عدد شش خواهد رسید که این میزان بازیکن برای استقلال کافی خواهد بود.

تنها وضعیتی که منجر به منتفی شدن جذب مهاجم خارجی مورد نظر خواهد شد، این است که ارسلان مطهری با رقم پایین‌تری با استقلال به توافق برسد و قراردادش تمدید شود. مطهری تاکنون در لیست استقلال حضور ندارد و در فهرست انتظار است اما ماجرای او هنوز به طور قطعی منتفی نشده است و همچنان احتمالاتی وجود دارد که اگر باشگاه استقلال نتوانست بازیکنان مورد نظرش را به خدمت بگیرد، دوباره با این بازیکن پای میز مذاکره بازگردد.

به هرحال باید توجه داشت که استقلال در سال‌های اخیر روزهای خوبی را با زوج قایدی و دیاباته سپری کرد و ارسلان مطهری نیز به خوبی توانست خود را به یک ضلع سوم قدرتمند برای این زوج بدل سازد و در مواقعی که یکی از این دو بازیکن در ترکیب نبودند، به مدد استقلال آمد. استقلال در سال‌های اخیر با اینکه بارها دستش از رسیدن به جام قهرمانی کوتاه ماند اما لااقل خط حمله جذابی داشت و در واقع گلزنی‌های مهاجمان دلخوشی هواداران این باشگاه برای دیدن یک فوتبال رو به جلو و تیمی خوش اشتها در فاز گلزنی بود.

در لیگ بیست و یکم نیز کمترین انتظار شکل دادن یک خط حمله قابل قبول برای استقلال است و اگر مدیران این باشگاه بتوانند بعد از قاسمی‌نژاد از پس جذب دیگر بازیکنان مورد نظر نیز برآیند احتمالاً استقلال صاحب خط حمله‌ای گلزن خواهد شد.

گزارش از: رضا حمیدی

ارسال نظر

دیگر رسانه ها