کد خبر : 66613

ورود لیگ امارات به جمع مشتریان بازیکنان ایرانی می‌تواند وضعیتی مشابه دهه قبل برای ستاره‌های لیگ برتر خصوصا سرخابی های پایتخت ایجاد کند.

به گزارش ایلنا، لیگ امارات در چند دهه اخیر به دلیل رشد سرمایه‌گذاری در فوتبال و جذب ستاره‌های مطرح کشورهای مختلف تیم‌های پرمهره‌ و پرهزینه‌ای را تشکیل می‌داده و در این میان به دلیل پیشنهادات مالی خوب به چهره‌های شاخص فوتبال ایران تعداد زیادی از آنها هر فصل با جدایی از استقلال و پرسپولیس و سایر تیم‌های لیگ برتری به این کشور کوچ می‌کردند.

با این وجود حدود یک دهه قبل بود که تغییر نام لیگ فوتبال این کشور به نام جعلی که روی خلیج فارس گذاشته بودند باعث شد قانون ممنوعیت حضور بازیکنان ایرانی در لیگ این کشور ایجاد شود و حتی محمدرضا خلعتبری که پیش از آن به لیگ این کشور رفته بود و طبق قراردادش مجبور بود آنجا بازی کند را با مبلغ هنگفتی به لیگ ایران بازگرداندند. 

حالا اما فدراسیون فوتبال امارات خبر از تغییر نام لیگ فوتبال این کشور داده است.

کلیه تورنمنت های فوتبال امارات حالا نام جعلی که روی خلیج فارس گذاشته بودند را از روی خودشان برداشتند.

لیگ برتر امارات با نام ادنوک و جام حذفی و سوپرکاپ با نامهای کاس رابط محترفین وکاس سوپر اماراتی برگزار می‌شود.

جالب است بدانید که تیم‌های اماراتی بیکار ننشسته و همزمان با این تغییر نام برای جذب ستاره‌های فوتبال ایران وارد عمل شدند و در حال حاضر احمد نوراللهی از پرسپولیس و مهدی قایدی از استقلال مهمترین اهداف نقل و انتقالاتی اماراتی ها از فوتبال ایران هستند.

با این تفاسیر از این پس هزینه حفظ ستاره‌های فوتبال ایران برای تیم‌های داخلی با توجه به ورود لیگ امارات به بازار جذب بازیکنان ایرانی بالا خواهد رفت و کار برای تیم‌های لیگ برتر در این زمینه سخت می‌شود.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها