کد خبر : 66396

دیاباته با کمترین بازی ممکن در این فصل کارش با استقلال را به پایان رساند. دیاباته بازیکنی است که فصل پیش عنوان آقای گلی لیگ برتر را به دست آورد، اما حتی جایزه کفش طلای او را هم ندادند.

به گزارش روزنامه گل، کفش طلا به کنار، باشگاه استقلال هم در پرداخت‌های مالی اش به این بازیکن تا آنجا که می‌توانست بد قولی کرد و در شرایطی که تمرینات استقلال برای لیگ بیستم آغاز شده بود، مطالبات فصل گذشته شیخ را پرداخت و تسویه نکرده بود.

شیخ با استقلال در فینال جام حذفی لیگ نوزدهم هم دست خالی میدان را ترک کرد. در لیگ بیستم دیاباته تقریبا تمام فصل را غایب بود و چه در زمان سرمربیگری محمود فکری و چه در زمان سرمربیگری فرهاد مجیدی برای این تیم بازی زیادی انجام نداد و زمانی هم که در میدان حضور داشت کمتر نشانی از مهاجم قبراق و سرحال فصل گذشته داشت. در این نا آمادگی و بی انگیزگی شیخ جدا از مصدومیت‌های پی در پی، پرداخت نشدن دستمزد اوهم کاملا تاثیر گذار بود.

باشگاه برای چند ماه حتی یک دلار هم به شیخ پرداخت نکرد! ندادن پیشنهاد تمدید قرارداد هم در افت شیخ بی تاثیر نبود. نکته جالب این است دیاباته به درخواست مجیدی برای سفر به اصفهان در آخرین مسابقه فصل پاسخ منفی داد تا کار این بازیکن با آبی‌ها بدون بازی خداحافظی به پایان برسد.

نه دیاباته با این شرایطی تمایلی به ماندن و تمدید قرارداد دارد و نه فرهاد مجیدی خواهان ادامه حضور دیاباته در استقلال و تمدید قراردادش شده است. بنابراین آبی‌ها برای فصل آینده برای شیخ به دنبال یک جانشین هستند. دیاباته در شرایطی استقلال و احتمالا فوتبال ایران را ترک می‌کند که جز آقای گلی لیگ و برخورد خوب هواداران هیچ خاطره ودستاورد دیگری نصیبش نشد.

درباره مقصد احتمالی شیخ از الغرافه قطر نام برده می‌شود که آندره آ استراماچونی سرمربی آن است. البته این هم فعلا در حد گمانه زنی است و شاید دیاباته به فوتبال اروپا و فوتبال فرانسه برگردد که حسابی در آنجا محبوب و مشهور است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها