کد خبر : 65818

احمد جمشیدیان پیشکسوت تیم های استقلال و سپاهان گفت: مطرح کردن بحث تبانی درباره محرم نویدکیا و فرهاد مجیدی به هیچ وجه درست نیست و هرگز انگ این قبیل مسائل به این دونفر نمی‌چسبد.

به گزارش خبرورزشی ، در آستانه دیدار حساس هفته پایانی تیم‌های استقلال و سپاهان یکی از بازیکنان سابق فوتبال کشورمان که در هر دو تیم بازی کرده و با هر دو سرمربی این دو تیم هم تیمی‌بوده درباره این دیدار صحبت کردیم. احمد جمشیدیان در گفتگو با خبرورزشی، درباره دیدار تیم‌های استقلال و سپاهان و حاشیه‌هایی که درباره این بازی عنوان شده حرف زد.

استقلال و سپاهان باز هم به هم رسیدند. اما این بار جدال سپاهان جنگ برای پیروزی و انتظار برای شکست پرسپولیس در آرزوی قهرمانی لیگ برتر است. این دیدار را چطور پیش بینی می‌کنید؟

استقلال و سپاهان، در کنار دو سه تیم دیگر پر طرفدار کشورمان در هر جایگاهی که در جدول رده بندی قرار داشته باشند انگیزه‌هایشان برای مصاف با هم را از دست نمی‌دهند. چون می‌دانند مردم و طرفدارانشان این تیم‌ها آنها را رصد می‌کنند. به همین خاطر سعی می‌کنند با بهترین نفرات شان در زمین مسابقه حضور پیدا کنند.

وضعیت استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال در دیدار قبلی مقابل نساجی با یک تیم نصفه و نیمه به زمین رفت اما دیدیم تاثیر پخش مستقیم مسابقات و روزهای پایانی فصل برای عقد قراردادهای جدید، چه انگیزه‌ای به نفرات جوان استقلال داده بود و باعث شد تا همه آنها بدرخشند. اینکه فکر کنیم استقلال بی انگیزه است یک امر طبیعی است.

چطور؟

چون فرهاد مجیدی سهمیه آسیا را گرفته و به آنچه می‌خواست رسیده و از طرفی با توجه به خستگی بازیکنانش و لیگ فرسایشی که بیش از ۱۰ ماه به طول انجامیده دوست دارد بازیکنانش را برای دو بازی حساس پیش رو - البته به شرطی که از نیمه نهایی جام حذفی رد شود و به فینال برسد - سرحال نگه دارد. به نظرم فرهاد کاملاً حرفه‌ای رفتار کرده و بعید می‌دانم مقابل سپاهان هم با همه نفرات اصلی اش تیمش را به میدان بفرستد.

سپاهان را چطور ارزیابی کرده اید؟

سپاهان یک تیم کامل است. تیمی‌متحد و هماهنگ که محرم توانسته آنها را در اولین سال مربیگری‌اش به خوبی و با انگیزه بالا روانی مسابقات کند. قطعاً سپاهان در شرایط عادی حتی می‌تواند استقلال را با تمام نفرات اصلی اش باز هم مثل بازی رفت شکست دهد.

در این چند روز صحبت از تبانی استقلال و سپاهان و شایعاتی از سوی طرفداران باشگاه پرسپولیس و فضای مجازی دیده و شنیده شده است. به نظر شما این مسائل تا چه اندازه حقیقت دارد؟

قبل از اینکه جواب این سوال را بدهم باید بگویم من پنج سال با محرم نویدکیا در سپاهان کار کردم. ما با هم هم‎ اتاق بودیم. با فرهاد مجیدی هم یک سال در استقلال هم‎بازی بودم. هر دو آنها را کاملا می‌شناسنم. اگر بخواهم دو نفر را در فوتبال ایران نام ببرم که نمی‌توان به آنها انگ زد همین دو نفر هستند. در واقع من روی صداقت و سلامتی این دو نفره قسم می‌خورم و شک ندارم. چون تجربه همراهی با آنها را دارم. البته این که پنج سال دیگر این فوتبال با فرهاد و محرم چه می‌کند را نمی‌دانم ولی در حال حاضر بر روی هر دو نفرشان قسم می‌خورم که هردو با شرافت ترین فوتبالی‌های ایران هستند؛ هم محرم و هم فرهاد. همانطور که در بازی هفته قبل دیدیم محرم سپاهان را چطور به میدان فرستاد. او همیشه گفته بعد از سپاهان تیم دومش ذوب‌آهن است و با اینکه می‌دانست پرسپولیس به تراکتور گل بعدی را هم زده و شانسش برای قهرمانی بازهم کمتر شده بود ولی اینقدر جنگید و تیمش را جلو برد تا گل دوم را هم بزنند.

فکر می‌کنید سپاهان قهرمان می‌شود یا پرسپولیس؟

من فکر می‌کنم بهتر است کسانی که در فوتبال دنبال این حواشی هستند بیشتر به خود فوتبال فکر کنند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها