کد خبر : 65390

حاجی بابایی گفت: از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست شد، کمیسیون مشترکی را برای پیگیری نظام رتبه‌بندی معلمان و قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان که در حال وصول از دولت است، تشکیل دهد تا به سرعت موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش تسنیم، حمیدرضا حاجی بابایی با اعلام تشکیل جلسه مشترک دیوان محاسبات و امور مالی مجلس و کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس  گفت: در این جلسه، اجرای  بند (و)  تبصره( 2) قانون بودجه 1400 گزارش بحث وبررسی شد.

وی افزود: در این جلسه به ویژه در رابطه با نظام رتبه بندی معلمان ، همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری بحث و در نهایت مقرر شد، دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان برنامه و بودجه طی هفته آینده در خصوص میزان منابع مورد نظر برای اجرای این موارد گزارش کاملی ارائه کنند.

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس گفت: در این جلسه از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست شد، در اسرع وقت کمیسیون مشترکی را برای پیگیری نظام رتبه بندی معلمان و قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان که در حال وصول از دولت است، تشکیل دهد تا به سرعت موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود: دو ماده از مواد برنامه ششم توسعه، یعنی ماده 30 همسان سازی حقوق بازنشستگانکه حق مسلم همه بازنشستگان کشوری و لشکری است، همچنین  نظام رتبه بندی معلمان براساس ماده 63 برنامه ششم، از مطالبات برحق فرهنگیان است.

حاجی بابایی گفت: اعضای  کمیسیون برنامه و بودجه ومحاسبات مجلس، حمایت خود را ازلایحه دائمی شدن قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان همچنین نظام رتبه بندی معلمان و نیز از شمول هماهنگی حقوق بین اعضای هیات علمی وزارت علوم و وزارت بهداشت و تسری آن به موسسات آموزشی و تحقیقاتی، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی اعلام کردند.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها