کد خبر : 64626

کارشناسان داوری نظرات متفاوتی را درباره گل مردود استقلال و صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم اراک ارائه داده‌اند.

به گزارش ورزش سه ، بازی استقلال - آلومینیوم نیز مثل بیشتر مسابقات فوتبال در ایران، جنجال داوری زیادی را به همراه خود داشت.

قضاوت سیدعلی حداقل در سه صحنه، مورد انتقاد اهالی فوتبال قرار گرفته و اعضای هر دو تیم نیز ادعای خود را درباره صحنه‌های این مسابقه مطرح کرده‌اند.

یکی صحنه‌ای بود که تیم استقلال موفق به گلزنی شد و کمک داور اول این مسابقه محمدجواد مداح، گل را به دلیل آفساید بودن مردود اعلام کرد تا استقلال از پیروزی ناکام بماند.

اما تیم آلومینیوم نیز اعتقاد دارد که در یک صحنه، باید پنالتی به سود این تیم اعلام می‌شد اما به زعم آنها داور به اشتباه خطا را پشت محوطه جریمه گرفته است.

در این خصوص چند کارشناس داوری نظرات خود را ارائه کرده‌اند که در ادامه می‌خوانید.

دو صحنه مشکوک بازی

* ضربه آزاد معین عباسیان روی سید حسین حسینی به زحمت دفع کرد که توپ در برگشت بین بازیکنان دو تیم افتاد که در دوئل بر سر تصاحب توپ ابتدا یکی از بازیکنان آلومینیوم اراک نقش بر زمین شد و در ادامه  فرشید اسماعیلی بود در محوطه جریمه توپ را با دست لمس کرد. البته او به زعم اینکه بازیکن تیم حریف روی او مرتکب خطا شده توپ را لمس کرد تا بازی را شروع کند. داور در این صحنه هند گرفت اما توپ را بیرون محوطه جریمه برد. 

* پاس فرشید اسماعیلی به محمد نادری می رسد و محمد نادری هم در دوئل با مدافع مستقیم خود زاویه مخالف دروازه تیم آلومینیوم اراک را نشانه می گیرد که توپ به تیر دروازه آلومینیوم اراک برخورد می کند و در ادامه توپ جلوی پای امیر ارسلان مطهری می افتد و بعد از برخورد به بدن او تبدیل به گل شد که کمک داور آفساید مهدی قایدی را اعلام کرد. به زعم کمک داور مهدی قایدی روی پاس فرشید اسماعیلی تاثیر گذاشت و در موقعیت آفساید توپ را به محمد نادری پاس داد. اما در تصویری که از پشت دروازه موجود است توپ به پای قایدی نخورده است.

نوید مظفری

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: درباره خطا روی فرشید اسماعیلی نمی‌توانم نظر بدهم چون خیلی مشکوک بود و باید زاویه بهتری باشد اما خطای هند حتما در محوطه جریمه بوده و داور باید پنالتی می‌گرفت.

گل استقلال و آفساید: این گل سالم بود. اگر توپ در لحظه آخر به پای قایدی می‌خورد آفساید می‌شد اما این اتفاق رخ نداد و گل مردود نیست.

حسین عسگری

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: پیش از این که صحنه مشکوک به پنالتی رخ دهد، روی فرشید اسماعیلی خطا شد. اما صحنه هند هم داخل محوطه جریمه بود.

گل استقلال و آفساید: زننده گل در آفساید نبود و نادری هم در ابتدا در آفساید قرار نداشت. اگر قایدی روی توپ اثر گذاشته باشد و بعد به نادری برسد که در این موقعیت، بازیکن استقلال در آفساید قرار داشت. با این حال صحنه واضح نیست. 

صحنه مشکوک روی قایدی: این صحنه کاملا شبیه سازی بود و بازیکن استقلال خودش را روی زمین انداخت.

حسین نجاتی

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: باید پنالتی برای آلومینیوم گرفته می‌شد چون توپ در محوطه جریمه به دست بازیکن استقلال خورد.

گل استقلال و آفساید: گل سالم بود. نادری که اصلا در آفساید نبود و صحنه بعدی هم بازیکن خیلی دور است نسبت به خط دروازه.

صحنه مشکوک روی قایدی:  قایدی کاملا شبیه سازی بود و نباید از آن گذشت می‌کرد و باید به آن کارت می‌داد. بازیکن کاملا دایو کرد.

نوذر رودنیل

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: دقیقه ۵۱ پنالتی رخ داد و بازیکن استقلال در محوطه جریمه توپ را لمس کرد.

گل استقلال و آفساید: دقیقه ۶۷ گل سالم و درست را کمک داور اول را کمک داور آفساید گرفت.

صحنه مشکوک روی قایدی: دقیقه ۸۰ مهدی قایدی شبیه سازی کرد و باید یک کارت زرد به او داده می‌شد.

حیدر سلیمانی

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: دو صحنه خیلی سختی اتفاق افتاد. در دقیقه ۵۱ به نظر من مدافع تیم استقلال درون محوطه جریمه سرنگون می‌شود و چیزی که من در درون تصاویر می‌بینم، لحظه لمس توپ بیرون محوطه جریمه است.

گل استقلال و آفساید: این را فقط وی ای آر می‌تواند تشخیص بدهد که پنالتی است یا نه. فاز اول که نادری به هیچ عنوان در آفساید قرار ندارد اما در بین راه که در فاز دوم قرار دارد، قایدی دخالت می‌کند در بازی نادری و فکر کنم توپ به نوک پایش برخورد می‌کند و باعث می‌شود که نادری آن لحظه در آفساید باشد. اما زننده گل اصلا در آفساید نیست.

صحنه مشکوک روی قایدی: این صحنه کاملا دایو بود و داور باید یک کارت زرد به بازیکن استقلال نشان می‌داد. اینجا خطایی اتفاق نیفتاد.

بابک داوری 

صحنه مشکوک به پنالتی آلومینیوم: قبل از صحنه مشکوک به پنالتی، خطا روی بازیکن استقلال رخ داد.

گل استقلال و آفساید: داور به درستی آفساید گرفت چرا که مهدی قایدی در این صحنه اثرگذار بود.

صحنه مشکوک روی قایدی: بازیکن آبی شبیه سازی کرد و صحنه کاملا سیمولیشن بود و حتی می‌توانست کارت زرد بدهد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها