کد خبر : 64494

اگر جهت پنالتی رونالدو را درست تشخیص می‌دادم هنوز ستاره پرتغالی به رکورد دایی نرسیده بود.

به گزارش خبر ورزشی ، ابراهیم میرزاپور درباره رسیدن کریستیانو رونالدو به رکورد گل‌های ملی علی دایی و شرایط اسکوچیچ در تیم ملی حرف زد. متن این پرسش و پاسخ در ادامه می‌آید:

رونالدو بالاخره به رکورد علی دایی رسید و خیلی‌ها در این باره به مقایسه کیفیت گل‌های ملی این دو نفر پرداختند. نظر شما در این باره چیست؟

به اعتقاد من علی دایی در فوتبال ایران و دنیا فردی شناخته شده هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ شخصیتی است. همواره در سال‌های اخیر شاهد بودیم در همه مراسم رسمی فیفا از علی دایی نیز مانند بزرگان فوتبال جهان دعوت بعمل آمده که این خود نشان می‌دهد دایی فردی شناخته شده برای فوتبال است و بی‌انصافی می‌کنیم اگر این مسائل را درباره او را نادیده بگیریم.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

علی دایی برای زدن گل‌های ملی با سر شکسته و طحال پاره، هر کاری از دستش برمی‌آمد انجام داد تا برای کشورش افتخارآفرینی کند بنابراین از طرز فکر غلط برخی افراد درباره چنین ستاره‌ای باید اظهار تاسف کرد.

به نظر شما رونالدو این شایستگی را داشت به رکورد دایی برسد؟

باعث افتخار است که فوتبالیستی مانند رونالدو که همه افتخارات فوتبال را کسب کرده توانسته به رکورد علی دایی برسد. از طرفی پیامی که رونالدو برای دایی نوشته بود خود نشان دهنده بزرگی علی دایی است. هنوز به یاد داریم علی دایی در مسابقات بزرگ باشگاه‌های اروپا توانست دروازه تیم‌هایی مانند آث میلان، چلسی و خیلی تیم‌های دیگر را باز کند. این خود نشان می‌دهد علی دایی کیفیت بازی در سطح اروپا را هم داشت ولی به هر حال یک بازیکن آسیایی بود.

یکی از ۱۰۹ گل رونالدو هم به ایران بود و آن روز شما درون دروازه تیم ملی ایستاده بودید. فکر نمی‌کنید اگر آن گل را نمی‌خوردید حالا شرایط فرق می‌کرد؟

دقیقا! آن دیدار شرایط خاص خودش را داشت. جام جهانی فشار زیادی روی بازیکنان می‌آورد. رونالدویی که در آن دیدار پشت پنالتی ایستاد یک جوان پر انرژی بود و اگر گل می‌زد اولین گلش در جام جهانی محسوب می‌شد. شرایط خوبی نبود و من هم البته مسیر توپش را اشتباه تشخیص دادم و شاید اگر آن اشتباه را نمی‌کردم الان هنوز گل‌های ملی رونالدو به علی دایی نرسیده بود.

کریستیانو رونالدو - ابراهیم میرزاپور

علی دایی در دیدار مقابل پرتغال حضور نداشت و این به دلیل اختلافات پس از دیدار با مکزیک بود. فکر می‌کنید اگر دایی بازی می‌کرد می‌توانست به پرتغال گل بزند؟

بعید نبود! چون علی دایی سابقه باز کردن دروازه تیم‌های بزرگ اروپایی را داشت. به هر حال شرایط در آن روزها در اردوی تیم ملی برای علی دایی چندان رو به راه نبود.

عزیزی خادم اعلام کرد اسکوچیچ با تیم ملی ایران می‌ماند. شما موافق این اتفاق هستید یا نه؟

روزهای اول که اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی ایران معرفی شد خیلی‌ها می‌گفتند او کارنامه خوبی ندارد در حالی که در رده باشگاهی نتایج خوبی داشت. به ویژه همان زمان که با صنعت نفت آبادان نتایج خوبی گرفته بود. از وقتی هم جای ویلموتس آمد ظرف مدت کوتاهی سه بازی دوستانه را با برد پشت سر گذاشت و ثابت کرد شرایط کار با فوتبالیست‌های ایرانی را بلد است.

 تغییری هم در تیم ملی اسکوچیچ نسبت به تیم ملی ویلموتس دیده اید؟

بله! تیم ملی هم در فاز هجومی و هم در فاز دفاعی بهتر کار کرد. این در حالی بود که اسکوچیچ اردوی آنچنانی با تیم ملی نداشت و برای بازی‌های انتخابی اخیر بازی تدارکاتی هم برگزار نکرد. ولی تیم ملی رفت و با ۱۲ امتیاز به دور بعد صعود کرد. من معتقدم با توجه به زمان کمی که تا شروع دوره بعدی مسابقات باقی مانده اسکوچیچ که از فوتبال ایران و بازیکنان تیم ملی شناخت خوبی دارد بهترین گزینه برای تیم ملی بود. معتقدم در این فاصله کم تمدید با اسکوچیچ صعودمان را ضمانت می‌کند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها