کد خبر : 64276

سفر ناگهانی مهدی قایدی به دوبی باعث شد تا گمانه‌زنی‌ها درباره ترانسفر شدن این بازیکن به لیگ‌های خارجی دوباره قوت بگیرد. در این رابطه خبر می‌رسد که ستاره ملی‌پوش استقلال از گروه‌های اروپایی و قطری پیشنهاد جدی دارد.

به گزارش روزنامه گل، سفر ناگهانی مهدی قایدی به دوبی باعث شد تا گمانه‌زنی‌ها درباره ترانسفر شدن این بازیکن به لیگ‌های خارجی دوباره قوت بگیرد. در این رابطه خبر می‌رسد که ستاره ملی‌پوش استقلال از گروه‌های اروپایی و قطری پیشنهاد جدی دارد. از هلند، پرتغال و بلژیک پیشنهادهایی برای این بازیکن 22 ساله رسیده است و علاوه بر آن از قطر هم پیشنهادهایی دارد. البته ازآنجاکه تیم‌های اروپایی برای بازیکنان گمنام و جوان آسیایی پول زیادی هزینه نمی‌کنند، در بهترین حالت حداکثر دریافتی قایدی در صورت رفتن به اروپا یک‌میلیون یورو خواهد بود.

در نقطه مقابل قطری‌ها برای این بازیکن تکنیکی خوب هزینه می‌کنند و گفته می‌شود که ممکن است تا 3 میلیون دلار هم برای خرید قایدی پول بدهند. هرچند قایدی هنوز 2 فصل دیگر با استقلال قرارداد دارد و برای جدایی از جمع آبی‌ها باید رضایت‌نامه بگیرد. قایدی در این فصل تلاش کرد تا برای ترانسفر شدن بندی در قراردادش گنجانده شود که با توجه به آن بتواند درازای پرداخت مبلغی در حدود 300 تا 400 هزار دلار به تیم‌های خارجی برود، اما درنهایت باشگاه زیربار چنین درخواستی نرفت و فقط مبلغ قرارداد این بازیکن افزایش پیدا کرد. به‌هرحال مهدی قایدی به دنبال ترانسفر شدن و گرفتن رضایت استقلالی‌ها است. باشگاه استقلال با توجه به مشکلات مالی که دارد با فروش قایدی می‌تواند مبلغ خوبی در حدود 30 تا 40 میلیارد تومان درآمدزایی کند و همین موضوع هم باعث شده تا شایعه فروش او در نقل و انتقالات تابستانی بیشتر از همیشه مطرح باشد.

از سوی دیگر گفته می‌شود که فرهاد مجیدی برای ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان و بازی با الهلال روی قایدی حساب بازکرده است و نمی‌خواهد ستاره اول تیمش را قبل از این بازی حساس از دست بدهد. هرچند با توجه به مشکلات شدید مالی باشگاه و حاشیه‌های ایجادشده شاید سرانجام فرهاد مجیدی هم به فروش قایدی رضایت بدهد. به نظر می‌رسد که با توجه به مشکلات عدیده مالی باشگاه استقلال چاره‌ای جز فروش یکی دو نفر از ستاره‌هایش را ندارد. البته استقلالی‌ها از طرف دیگر منتظر رسیدن پول ترانسفر شدن صیاد منش از فنرباغچه به زویا اوکراین هستند. غیرازاین استقلالی‌ها با توجه به‌پیش خور کردن بخشی از پول اسپانسر چاره و راه دیگری برای درآمدزایی کلان ندارند. قایدی باید بین فوتبال اروپا و درآمد کمتر یا فوتبال قطر و درآمد بیشتری یکی را انتخاب کند. هرچند در این میان باشگاه استقلال تصمیم‌گیرنده اصلی است. در این شرایط بعید به نظر می‌رسد که آبی‌ها در فصل آینده قایدی را داشته باشند یا بیش از نیم‌فصل در جمع آبی پوشان باقی بماند.

پیش از این عنوان شده بود که فرهاد مجیدی در صورتی که نفرات مورد نظرش برای خط حمله جذب شوند با جدایی قایدی در پایان فصل موافقت می‌کند. البته این موضوع به چند ماه قبل بر می‌گردد و با توجه به اختلاف‌های پیش آمده و شرایط امروز تیم مشخص نیست که نظر سرمربی استقلال تغییر کرده یا نه؟ با توجه به مشکلات عدیده مالی که آبی پوشان گرفتار آن هستند بعید است که درآمد حاصل از فروش احتمالی قایدی صرف خرید بازیکن و تقویت تیم شود و اغلب آن بابت بدهی‌های انباشته شده هزینه خواهد شد.

در روزهای گذشته صحبت از جذب بازیکنانی مثل کاوه رضایی و امین قاسمی نژاد بود که البته مشخص نیست با توجه به شرایط مالی باشگاه، اصلا استقلال بتواند در فصل و نقل و انتقالات حضور پرقدرتی داشته باشد. به خصوص که برخی از ستاره‌های تیم مانند فرشید اسماعیلی هم به دلیل مشکلات مالی ساز جدایی کوک کرده اند. از آن طرف هم جدایی شیخ دیاباته قطعی به نظر می‌رسد. در بازی با پدیده مشهد هم بیش از پیش ارزش و تاثیرگذاری قایدی مشخص شد و با حضورش قفل بازی برای آبی پوشان باز شد و 3 امتیاز ارزشمند را کسب کردند. باید دید سرانجام برنامه استقلال برای قایدی چیست و تا گرفتن یک جام قهرمانی او را حفظ می‌کنند یا به فکر درآمدزایی خواهند بود؟

ارسال نظر

دیگر رسانه ها